Zahradničení v interiéru. Nové technologie umožňují pěstovat zeleninu doma po celý rok

Nová technologie umožňuje pěstovat zeleninu doma po celý rok
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Technologie 
07. dubna 2020 08:36 / Pinterest
  0   0
Pěstování vlastních bylin a zeleniny bylo tradičně vyhrazeno pro ty, kteří měli buď vlastní zahrádku, nebo třeba dostatek místa na balkoně či terase. Teď je ale všechno jinak.

Existuje totiž už celá řada nových high-tech pěstovacích systémů, které umožňují obyvatelům bytů s omezeným přístupem světla nebo těm, kteří chtějí pěstovat bylinky a zeleninu celoročně, šanci tak dělat uvnitř a kvalitně.

Automatizované pěstování

Tyto high-tech systémy jsou plně automatizované a velmi spolehlivé, takže pěstování doma v kuchyni či obýváku je velmi jednoduché. Pěstovací systémy lze pořídit navíc už se semínky, automaticky načasovaným osvětlením a dokonce je lze ovládat přes mobil nebo třeba hlasový asistent Alexa.

Uživatelé si tak mohou čerstvé bylinky nebo zeleninu, například rajčta či papriky pěstovat doma po celý rok, automatizovaně a čistě.

Jak to funguje

Systém využívá hydroponii, tedy způsob pěstování, který využívá pouze vodu a tekuté živiny, nikoli půdu používanou v tradičním zahradničení. Semena jsou zapuštěná do pouzdra z rašeliny a ukrytá v kapsli, která je označená typem rostliny, tedy na kapsli si přečtete, zda vám vyroste třeba bazalka nebo rajče. Kapsle rovněž obsahuje informaci o velikosti růstu rostliny a za jak dlouho ji vypěstujete.

Jediné, co musíte dělat, je pravidelná zálivka, zbytek procesu je zcela automatizovaný. A co víc, svou první sklizeň můžete očekávat už během několika týdnů.

Po dvou nebo třech měsících je třeba kapsle vyměnit, nebo si lze rovněž pořídit zásobník na sazenice, který umožňuje pěstovat mnohem více rostlin najednou.

Tyto high-tech pěstovací systémy se staly okamžitě tak populárními, že je jednotliví výrobci chrlí na trh jeden za druhým. Vybírat je tedy opravdu z čeho a obsluha systému je podobně jednoduchá, jako je obsluha vašeho kuchyňského kávovaru. Dále čtěte: Autonomní počítačové zemědělství je velkou budoucností.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Egyptské podvodní město odhalilo starodávnou loď i pohřebiště

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Zavřít reklamu