Vybíráme nabíječku do auta. Zdánlivě snadný úkol má svá úskalí

Zejména kvůli navigacím potřebujeme mobil v autě dobíjet
📷
Další 3 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
10. ledna 2019 12:57 / Pixabay
  1   4
Zdánlivě snadný úkol má svá úskalí a vy se můžete při koupi pěkně napálit. Jestli si chcete vybrat dobře, přečtěte si naše doporučení do konce.

Většina lidí dnes potřebuje nabíjet své telefony i během jízdy autem. Zejména řidiči, kteří provozují na svém zařízení navigaci, vědí, že bez dobíjení si vystačí jen na kratší cesty. Na trhu je nepřeberné množství nabíječek v různých cenách. Jak ale vybrat?

Výstupní proud

Důležitým parametrem je výstupní proud, který určuje, jak rychle bude nabíječka vaše zařízení dobíjet. Je naprosto nutné, aby jeho hodnota byla alespoň 2 A na jednotlivý výstup nabíječky. Na trhu je řada nabíječek s nižším proudem, což ale vede buď k pomalému nabíjení mobilu nebo se dokonce mobil se spuštěnou navigací vybíjí rychleji, než se nabíjí, což je k ničemu.

Větší jistotu, že výstupní proud bude v pořádku, poskytují nabíječky s jediným výstupem. Existují samozřejmě modely, které zvládají dostatečný proud i při více výstupech, ale tuto schopnost byste si měli překontrolovat v technické specifikaci.

Kontrolní dioda

Kontrolní dioda svítí, když je nabíječka pod proudem. To je jistě užitečná informace. Zkuste si ale v recenzích k produktu zjistit, zda nesvítí až příliš. Je totiž velmi rušivé, pokud na vás v autě během noční jízdy něco svítí a ruší vás tak při řízení. V nouzi lze diodu přelepit, ale je to zbytečný zásah, kterému jde předejít správným výběrem.

Kvalita provedení

Někdy výrobce naslibuje dostatečné výstupní proudy a mnoho pozitivních vlastností, ale skutečnost je docela jiná. Nabíječka nedosahuje slibovaných proudů, může v konektoru dokonce špatně držet, může ztrácet kontakt a ještě jinak rozčilovat svého majitele. Při výběru byste měli dát tedy i na vzhled dílenského zpracování, které napoví, zda je produkt kvalitní. Také není špatné dát na renomované značky a vyhnout se některým levným výrobkům z Asie. To neznamená, že neexistují kvalitní asijské produkty. Je ale třeba číst recenze a věnovat výběru určitý čas.

Cena a použití

Vynechte nabíječky s cenou kolem 100 – 150 Kč. Ty opravdu kvalitní se spíš cenově blíží 300 Kč. A ty s prémiovými vlastnostmi budou klidně i dražší. Cena logicky roste s počtem výstupů, kdy nejdražší modely mohou mít i 4 konektory a jsou s výstupním proudem. Pro krátké cesty tedy doporučujeme nabíječku nepřipojovat, abyste si zbytečně nezkrátili životnost akumulátoru.

Petr Vlach | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jsme na prahu dalšího evolučního skoku? Pokud se umělé dělohy stanou samozřejmostí, tak ano

Dům a zahrada

Jak vybrat fólii na zahradní jezírko

Cestování

Chcete zažít dovolenou ve stylu filmu Mamma Mia? Vydejte se na chorvatský ostrov Vis

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu