Vybíráme nabíječku do auta. Zdánlivě snadný úkol má svá úskalí

 PC a Mobily 
10. ledna 2019 12:57 / Petr Vlach
  4
📷
4 fotografie v galerii
Zejména kvůli navigacím potřebujeme mobil v autě dobíjet Pixabay
Zdánlivě snadný úkol má svá úskalí a vy se můžete při koupi pěkně napálit. Jestli si chcete vybrat dobře, přečtěte si naše doporučení do konce.

Většina lidí dnes potřebuje nabíjet své telefony i během jízdy autem. Zejména řidiči, kteří provozují na svém zařízení navigaci, vědí, že bez dobíjení si vystačí jen na kratší cesty. Na trhu je nepřeberné množství nabíječek v různých cenách. Jak ale vybrat?

Výstupní proud

Důležitým parametrem je výstupní proud, který určuje, jak rychle bude nabíječka vaše zařízení dobíjet. Je naprosto nutné, aby jeho hodnota byla alespoň 2 A na jednotlivý výstup nabíječky. Na trhu je řada nabíječek s nižším proudem, což ale vede buď k pomalému nabíjení mobilu nebo se dokonce mobil se spuštěnou navigací vybíjí rychleji, než se nabíjí, což je k ničemu.

Větší jistotu, že výstupní proud bude v pořádku, poskytují nabíječky s jediným výstupem. Existují samozřejmě modely, které zvládají dostatečný proud i při více výstupech, ale tuto schopnost byste si měli překontrolovat v technické specifikaci.

Kontrolní dioda

Kontrolní dioda svítí, když je nabíječka pod proudem. To je jistě užitečná informace. Zkuste si ale v recenzích k produktu zjistit, zda nesvítí až příliš. Je totiž velmi rušivé, pokud na vás v autě během noční jízdy něco svítí a ruší vás tak při řízení. V nouzi lze diodu přelepit, ale je to zbytečný zásah, kterému jde předejít správným výběrem.

Kvalita provedení

Někdy výrobce naslibuje dostatečné výstupní proudy a mnoho pozitivních vlastností, ale skutečnost je docela jiná. Nabíječka nedosahuje slibovaných proudů, může v konektoru dokonce špatně držet, může ztrácet kontakt a ještě jinak rozčilovat svého majitele. Při výběru byste měli dát tedy i na vzhled dílenského zpracování, které napoví, zda je produkt kvalitní. Také není špatné dát na renomované značky a vyhnout se některým levným výrobkům z Asie. To neznamená, že neexistují kvalitní asijské produkty. Je ale třeba číst recenze a věnovat výběru určitý čas.

Cena a použití

Vynechte nabíječky s cenou kolem 100 – 150 Kč. Ty opravdu kvalitní se spíš cenově blíží 300 Kč. A ty s prémiovými vlastnostmi budou klidně i dražší. Cena logicky roste s počtem výstupů, kdy nejdražší modely mohou mít i 4 konektory a jsou s výstupním proudem. Pro krátké cesty tedy doporučujeme nabíječku nepřipojovat, abyste si zbytečně nezkrátili životnost akumulátoru.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít