Uživatelé Facebooku si pomocí nového nástroje mohou ověřit, zda jejich účet nebyl napaden hackery

Hackeři mohli získat přístup k miliónům účtů
 PC a Mobily 
14. října 2018 09:32 / Internet
  1   1
Nedávno vydala společnost Facebook oznámení, ve kterém přiznala, že hackeři měli možnost získat citlivé informace přibližně 40 miliónů uživatelů. V souvislosti s tímto incidentem nyní Facebook vydal nástroj, pomocí kterého lze ověřit, zda váš účet byl napaden.

Společnost Facebook nedávno oznámila, že díky bezpečnostní chybě mohli hackeři získat přístup k účtům až 40 miliónů uživatelů po celém světě. Není zatím jasné, v kolika případech byly profily uživatelů zneužity k získání citlivých informací. V současné době probíhá vyšetřování.

Hackeři se do účtů mohli nabourat přes funkci „View as“, jež slouží k tomu, aby se uživatel mohl podívat na svůj profil očima ostatních uživatelů. Facebook nyní poskytl nástroj, s jehož pomocí si může uživatel ověřit, zda byl jeho účet napaden, či nikoliv. Nástroj je dostupný na této adrese: facebook.com/help/securitynotice.

Kvůli chybě ve funkci „View as“ byli hackeři schopni z profilů například číst telefonní čísla a další citlivá data, která uživatel s ostatními nesdílel. Pomocí skriptů mohli hackeři v první fázi útoku získat přístup k účtům přibližně 400 000 lidí. Použitím seznamů přátel z těchto počátečních 400 000 mohli dále zneužít až 40 miliónů účtů.

„Pracovali jsme nepřetržitě, abychom bezpečnostní problém identifikovali a odstranili. Ihned jsme také informovali uživatele, abychom jim poskytli co nejvíce informací o tom, jaká data mohli hackeři získat a jak zabránit dalšímu úniku,“ uvedl Guy Rosen, produktový ředitel Facebooku.

V současné době probíhá vyšetřování incidentu, na kterém Facebook spolupracuje s FBI. V dnešní době se nejedná rozhodně o ojedinělý incident. Nedostatečným zabezpečením každý den unikají obrovská množství dat a společnosti stále pracují na tom, aby hackerům v jejich aktivitách zabránily. Dále čtěte: (Vážná bezpečnostní díra Facebooku umožnila hackerům získat soukromá data miliónů uživatel).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jsme na prahu dalšího evolučního skoku? Pokud se umělé dělohy stanou samozřejmostí, tak ano

Dům a zahrada

Co byste si s sebou rozhodně měli vzít ze svého prvního bytu

Cestování

Chcete zažít dovolenou ve stylu filmu Mamma Mia? Vydejte se na chorvatský ostrov Vis

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu