Zajímalo by vás, kolik času strávíte na Facebooku? Společnost přidává novou funkci, která měří, kdy jste online

 PC a Mobily 
03. srpna 2018 10:45 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Uživatelé stráví na sociálních sítích obrovské množství času Internet
Lidé v posledních letech tráví na sociálních sítích stále více času. Tento trend může v mnoha směrech představovat problém, zejména u mladší generace, a proto se sociální sítě Facebook a Instagram rozhodli implementovat novou funkci, která čas strávený online dokáže spočítat.

Facebook a Instagram ve středu představily novinku v podobě funkce, která umožní uživateli kontrolovat čas, který na těchto sítích stráví. Obě společnosti tak učinily v reakci na nedávné lékařské výzkumy a chtějí podpořit odpovědné používání mobilních zařízení a jejich aplikací.

Nově představené funkce se nacházejí v nastavení obou aplikací. Uživatel tak dostane přesné informace o průměrném čase, který v aplikaci stráví s rozdělením na jednotlivá zařízení. Ovládací panel také zobrazuje celkový čas v rámci dne a možnost nastavit si časový limit, stejně tak upozornění na jeho překročení. Bude také možné ztlumit upozornění na nové zprávy a aktivitu přátel.

„Chceme, aby čas, který lidé stráví na Facebooku a Instagramu, byl promyšlený, pozitivní a inspirativní. Doufáme, že tyto nástroje poskytnou lidem více kontroly nad časem, který stráví na našich platformách, a také podpoří rozhovory mezi rodiči a dospívajícími o internetových návycích, které jsou vhodné,“ uvedly firmy ve společném prohlášení.

Společnost Facebook provozuje největší sociální síť světa s celkovým počtem 2,23 miliardy registrovaných uživatelů. S tímto extrémním počtem uživatelů se firma postupem času stále více ocitá pod palbou kritiky, kvůli potížím s ochranou osobních údajů a také kontrole nevhodných příspěvků.

V souvislosti s tím nedávno klesla hodnota firmy během jediného dne o 120 miliard dolarů a vytvořila tak rekord v rámci amerického akciového trhu. Dále čtěte: (Další skandál kolem Facebooku. Data svých uživatelů poskytoval výrobcům z Číny).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet