Líbí se vám květina, ale neznáte její název? Stačí ji vyfotit a o zbytek se postará chytrá aplikace

 PC a Mobily 
21. června 2018 10:05 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
PlantNet je aplikace k určování druhů rostlin Internet
Díky nové aplikaci se může stát boatanikem doslova každý. Stačí vyfotit jakoukoliv část rostliny jako například květ, list nebo plod a chytrá aplikace PlantNet vám během krátké chvíle prozradí její přesný název. Obsahuje více než 8 tisíc rostlin.

Název rostliny během několika málo vteřin může zjistit díky aplikaci PlantNet doslova každý. Stačí pouze vyfotit květ, kůru nebo list a aplikace, která má v databázi více než osm tisíc zázmamů, vám prozradí její název.

Výhodou mobilní aplikace je snadná instalace do každého chytrého telefonu nebo tabletu, která je navíc zadarmo a umožňuje uživateli mít botanické znalosti stále u sebe. Divoce rostoucích rostlin totiž není zrovna málo ani ve městě a většina lidí ani neví, co vše v jejich okolí roste.

Fotografie přitom nemusí mít vysokou kvalitu. Aplikace si vystačí se schopnostmi běžných fotoaparátů, kterými jsou dnes vybavené i průměrné telefony. Pouze je potřeba dát pozor, aby byl fotoaparát správně zaostřen na rostlinu, a ne třeba na pozadí.

Na Zemi roste zhruba 200 tisíc druhů rostlin, v Česku kolem tří a půl tisíc. Databáze této aplikace zatím nabízí 8 tisíc květin. Její vývojáři však pracují na tom, aby v brzké době pokryla mnohem větší paletu rostlin a stromů.

Aplikaci dnes využívá asi 6 tisíc lidí, kteří denně vyhledají přes 130 rostlin. Podobná aplikace už v Česku vznikla, díky fotografiím z mobilních telefonů mohou uživatelé rozpoznávat houby. Dále čtěte: (S novou aplikací od Applu už nemusíte ani do krámu).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Turecko 2024: Klenot mezi dovolenkovými destinacemi

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet