Chcete zavzpomínat na staré časy u hry Solitaire? Nainstalujte si aplikaci Windows 95

 PC a Mobily 
27. srpna 2018 09:33 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Operační systém Windows 95 je celosvětově stále využíván na milionech počítačů Internet
Snad každý pamatuje legendární hru Solitaire, která byla hitem minulého století. Windows 95 společnosti Microsoft, jehož hra byla součástí, lze však nyní snadno získat v podobě aplikace.

Operační systém Windows 95 byl uveden na trh před třiadvaceti lety, tedy 24. srpna 1995 a dodnes běží na milionech starých počítačů. Nahradil předchozí operační systém MS-DOS.

Součástí tohoto oblíbeného operačního systému od společnosti Microsoft byla také celá řada her a programů, jako například Malování, Miny či Solitaire. Tyto hry mají dodnes své fanoušky, přestože zařízení, na kterých je možné si je zahrát, stále ubývá.

Tento operační systém od společnosti Microsoft si nyní může kdokoliv stáhnout jako aplikaci a zahrát si na něm všechny oblíbené hry. Aplikace ma 129 megabajtů a k jejímu spuštění je potřeba stáhnout soubor ve formátu .zip z webové služby GitHub.

Na vývojářském webu GitHub lze spolu se samotnou aplikací stáhnout také všechny původní součásti Windows 95. Tento software je možné spustit na všech operačních systémech včetně Linuxu a Mac OS. Dále čtěte: (Ruský zbrojařský koncern Kalašnikov představil obrněného bojového robota).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod