Raketa Falcon 9 společnosti SpaceX vynesla na oběžnou dráhu kosmickou loď Dragon

 Letectví 
07. prosince 2018 07:49 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Americká raketa Falcon 9 vynesla na oběžnou dráhu kosmickou loď se zásobami pro ISS Internet
K mezinárodní vesmírné stanici (ISS) dorazí americká vesmírná loď Dragon, která dopraví astronautům přibližně 2,5 tuny nákladu. Nepilotovanou kosmickou loď vynesla na oběžnou dráhu kolem Země raketa společnosti SpaceX Falcon 9, která odstartovala ve středu z mysu Canaveral.

K Mezinárodní vesmírné stanici ISS tuto sobotu dorazí po odloženém startu kosmická loď Dragon americké společnosti SpaceX. Na oběžnou dráhu ji vynesla nosná raketa Falcon 9, která odstartovala ve středu z mysu Canaveral na Floridě.

Soukromá americká společnost SpaceX tak na ISS dopravila přibližně 2,5 tuny nezbytných zásob a materiálu. Americká nákladní loď Dragon by měla dosáhnout orbitálního komplexu tuto sobotu.

Zásilka obsahuje potraviny včetně jídel typických pro vánoční svátky, jakož i 40 laboratorních myší a 36 tisíc červíků. Zvířata jsou určena na výzkum v rámci projektu Rodent Research-8 (RR-8), který má vědcům pomoci při objasňování procesů stárnutí.

Start rakety, který byl původně naplánován na úterý, museli o jeden den odložit, protože se vyskytly problémy s potravou pro myši. Pracovníci NASA v pondělí zjistili, že krmivo na palubě nákladní lodi bylo napadené plísní.

Let byl proto odložen a bylo zahájeno vyšetřování příčin narušení bezpečnosti nákladu. V kosmickém prostředí jsou totiž plísně velmi nežádoucí a mohly by narušit bezpečnost na ISS. Dále čtěte: (Sonda OSIRIS-REx doletěla po dlouhé cestě k asteroidu Bennu. Na Zemi se vrátí se vzorky jeho povrchu).

Témata: raketa, Falcon 9, náklad
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít