خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Boeing představil nový bezpilotní vzdušný tanker. Bude zásobovat palivem bojové letouny

Vzdušný tanker MQ-25 Stingray je určen pro zvýšení doletu stíhaček F-16
 Letectví 
04. ledna 2018 08:43 / Boeing
  0   3
Americký výrobce letadel Boeing zveřejnil fotografii svého nového prototypu MQ-25 Stingray. Bezpilotní tankovací letoun je určen pro zvýšení dosahu bojových letounů, které vzlétají z letadlových lodí.

Boeing vyvíjí MQ-25 pro americké námořnictvo, které potřebuje bezpilotní tanker, jenž může schopen pracovat s existujícími katapultovými nosiči letadlových lodí. MQ-25 je určen ke zvýšení doletu bojových letounů Navy F / A-18 Super Hornets, EA-18G Growlers a F-35C Lightning II.

Vedle nabídky společnosti Boeing očekává americké námořnictvo také nabídku od společnosti Lockheed Martin. Společnost General Atomics, která staví vojenské drony MQ-1 Predator a MQ-9 Reaper se tendru bude podle dostupných informací účastnit také.

Prototyp MQ-25 od Boeing bude před simulacemi vzletu z rampy a manipulace na palubě ještě podroben zkouškám motoru. Po úspěšném zvládnutí těchto testů bude MQ-25 připraven pro první vzlet z paluby letadlové lodi.

Fotografie ukazuje letoun s robustním podvozkem hodný transportního stroje s designem, který je v souladu s technologií „stealth“, ačkoliv podle námořnictva nebyl požadavek na nemožnost odhalení radarem prioritou.

Další informace a fotografie Boeingu MQ-25 by měly být k dispozici v následujících měsících. Americká armáda v poslední době zveřejnila řadu inovací svých vzdušných sil, jako například vybavení svých stíhaček laserovými systémy, o kterých jsme psali v tomto článku.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Co jste určitě nevěděli o parazitu, který napadne jednou za život téměř každého

Dům a zahrada

Jak na vaření v přírodě. Inspirace, které vám pomohou

Cestování

Nenechte se napálit! 5 varovných znamení že vybraný hotel není tím, za co se vydává