Legendární létající špion U2 se chystá do důchodu. Otázkou zůstává, jaký letoun jej nahradí

 Letectví 
01. dubna 2023 14:34 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Špionážní stroj U2 zřejmě nahradí bezpilotní letoun Depositphotos
Americké letectvo se chystá vyřadit legendární špionážní letoun U2. Stát by se tak mělo už za tři roky, tedy v roce 2026. A aktuální otázka tedy zní, jaký letoun U2 nahradí. Zřejmě to bude docela velký šok.

Americké letectvo sice neuvedlo, čím hodlá za tři roky stroje U2 nahradit, hodně se ale mluví o zatím utajovaném dronu Northrop Grumman RQ-180, o kterém se toho ví opravdu jen velmi málo. RQ-180 údajně vypadá podobně jako tvar létajícího křídla stealth bombardéru B-2, který je rovněž z dílny firmy Northrop Grumman. Přes 52 metrů dlouhý dron již existuje a údajně je také plně funkční na letecké základně Beale v severní Kalifornii.

Američané mají poměrně rozsáhlý program vývoje bezpilotních letounů. Kromě utajovaného RQ-180 také mimo jiné testují bezpilotní letouny nové generace, jako je XQ-58A Valkyrie, bojový letoun bez posádky, navržený tak, aby létal vedle letadel s lidskou posádkou a podporoval úderné mise. Američané také chtějí mít roje cenově dostupných dronů, z nichž alespoň některé by mohly být naváděny pomocí umělé inteligence.

Drony jsou oproti takovým strojům, jako je U2, mnohem levnější a náklady jsou právě tím důvodem, proč se slavné špionážní letadlo začíná chystat na svůj důchod. Společnost Lockheed Martin vyvinula letoun U-2, přezdívaný Dragon Lady už v padesátých letech minulého století. Je to jednomotorový průzkumný letoun pro lety ve velkých výškách, který zpravodajské informace shromažďuje za dne i v noci a za každého počasí z výšky až 21 300 metrů.

Je to ale už velmi starý stroj a proto jeho konstrukce, která mu dodává pozoruhodný výkon, z něj ale také dělá obtížně létající letadlo. Takže jeden jediný pilot má opravdu plné ruce práce, aby stroj uřídil a ještě stihnul obsluhovat veškerou špionážní techniku. Řízení letadla U-2 je navrženo pro let ve velkých výškách a aby pilot vůbec stroj uřídil, musí použít opravdu hodně síly. U-2 je také velmi citlivý na boční vítr, což spolu s jeho tendencí vznášet se nad dráhou způsobuje, že s letadlem je notoricky velmi obtížné přistát. Přistání na ranveji dokonce vyžaduje asistenci vozidla, ze kterého je pilotovi U2 hlášena jeho výška. Je to zkrátka už velmi starý stroj, i když legendární.

Pilotování U2 je obtížné i z dalšího důvodu. Kvůli vysoké provozní výšce a částečnému přetlakování v kokpitu, musí mít pilot na sobě částečně přetlakový skafandr, který dodává pilotovi zásobu kyslíku a poskytuje nouzovou ochranu v případě ztráty tlaku v kabině. Zatímco piloti mohou pít vodu a jíst různé tekuté potraviny ve stlačitelných nádobách přes samotěsnící otvor v obličejové masce, při osmihodinové misi obvykle ztratí až 5 procent tělesné hmotnosti. Aby se snížilo riziko rozvoje dekompresní nemoci, piloti dýchají stoprocentní kyslík po dobu jedné hodiny před vzletem, aby odstranili dusík z krve. Při transportu do letadla se používá přenosný přívod kyslíku. Od roku 2001 údajně více než tucet pilotů utrpělo následky dekompresní nemoci, včetně trvalého poškození mozku v devíti případech.

První špionážní mise byly létány s trimetrogonovou kamerou A, skládající se ze tří kamer s ohniskovou vzdáleností 610 mm, s rozlišením F/8 60 řádků na mm. Následovala kamera B s objektivem s ohniskovou vzdáleností 910 mm se světelností F/10 a kompenzací pohybu obrazu s rozlišením 100 řádků na mm. Jednalo se o panoramatickou kameru, která snímala extrémně velkou plochu zemského povrchu. Konstrukce čočky sestávala z jediné asférické singletové čočky.  Kromě toho U-2 také nese sledovací kameru Perkin-Elmer s nízkým rozlišením, která pořizuje souvislé fotografie od horizontu k horizontu. Letoun má také různé senzory v přídi. U-2 je schopen současně shromažďovat signály, zpravodajské informace a vzorky vzduchu. Senzory obrazové inteligence zahrnují buď fotografii na mokrém filmu, elektrooptické nebo radarové snímky a U2 také může používat datové spoje v přímé viditelnosti i nad horizontem. Umí toho tedy sice hodně, ale je tak těžce ovladatelný a nákladný, že odchod do důchodu tohoto létajícího špiona je zkrátka už nevyhnutelný.

Autorský článek, další zdroj: Eurasian Times

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město