Dubajská policie dostala unikátní výzbroj. Městem se prohání na létajících motorkách

Novinka s názvem Hoverbike S3 je testována v Dubaji
Loading...
 Auto-Moto 
14. listopadu 2018 13:43 / Internet
  0   0
Policie v Dubaji v současné době testuje nové služební létající motorky. Unikátní dopravní prostředek dokáže ve městě vyvinout rychlost až 100 km/h. V případě, že se nová technologie osvědčí, Dubaj stroje nasadí do svého vozového parku.

Dubajští policisté dostali nové pomocníky od startupu Hoversurf z Kalifornie. Tato společnost je totiž výrobcem létajících motorek Hoverbike S3 2019. Novinku zkouší policisté v Dubaji. Podle představitelů Hoversurf se jedná o techniku vhodnou zejména pro špatně přístupné oblasti, kde nevede silnice. 

Plně elektrický létající stroj může vydržet ve vzduchu desítky minut s dvoučlennou posádkou. Společnost Hoversurf poprvé odtajnila tento nový typ motorek na technologické výstavě GITEX.

Krátce po představení firma darovala první výrobní jednotku S3 2019 Hoverbike policistům v Dubaji. Strážníci nyní testují stroje, které by v budoucnu mohli používat jako dopravní prostředek do těžko přístupných oblastí, napsal web CNN. Do běžné výbavy policistů by se létající stroje mohly dostat již koncem roku 2020.

Motorku si může objednat i širší veřejnost. Jeden stroj však vyjde na 150 tisíc dolarů, což je v přepočtu 3,4 milionu korun. K ovládání motorky není potřeba pilotní licence. Model Hoversurf S3 2019 Hoverbike váží 115 kilogramů. Dokáže vyvinout rychlost až 60 mil za hodinu, což je bezmála 100 kilometrů za hodinu.

Je na elektrický pohon a k plnému nabití se musí napájet 2,5 hodiny. Doporučená maximální výška letu je téměř 5 metrů. S člověkem dokáže letět 10 až 15 minut, jako dron i 40 minut. Dále čtěte: (Řidiči v Los Angeles nevěřili svým očím. Na dálnici havaroval letoun z druhé světové války).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Hromadné vyhynutí mořských živočichů je na obzoru, voda okolo rovníku je příliš horká

Dům a zahrada

Pokud si chcete založit zahradní jezírko, dejte si pozor. Ryby z volné přírody do něj nesmí

Cestování

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Zavřít reklamu