Takto vypadá smrtící dálkově ovládané letadlo
Původní myšlenkou Mojave bylo postavit dron, který by speciální operátoři mohli používat v opravdu velmi polních podmínkách a který zároveň unese více munice, než v současné době armádou používaný stroj MQ-1C Grey Eagle. A povedlo se.
Co Mojave dokáže
Jednou z hlavních předností nového letadla je jeho schopnost vzlétat a přistávat i na krátkých plochách. Stroji stačí asi 120 metrů, když je plně naložen zbraněmi, tak potřebuje o něco více, než je dvojnásobná vzdálenost. To tedy platí pro vzlet s plným počtem 16 střel Hellfire. Letoun má výdrž asi 25 hodin, ale létání s těžkými zbraněmi a senzory podle společnosti tuto schopnost snižuje.
Vizuálně se stroj podobá svým předchůdcům, tedy i dronu MQ-1C Grey Eagle. Stejně jako on, i Mojave má krátký trup a naopak podobný ocas jako dron Reaper.
Má však dva vstupy pro turbovrtulový motor letadla o výkonu 450 koní a chladič oleje, stejně jako větší a tlustší křídla. Jak už bylo řečeno, Mojave má 16 pevných nosičů pro střely Hellfire, což je čtyřikrát tolik, než obvykle unese starší stroj Reaper. Může být také vybaven užitečnými zátěžemi, jako jsou elektrooptické/infračervené senzory, radar se syntetickou aperturou / indikátorem pozemního pohyblivého cíle nebo sadou signálové inteligence.
Mojave je ve vývoji teprve šest měsíců, takže ještě nějakou dobu potrvá, než se poprvé objeví na obloze i se svým maximálním množstvím střel.
Zdroj: Breaking Defense.