Humanoidní robot způsobil rozepře mezi ruskými kosmonauty. Ti se chtějí soudit

Robot Fjodor vypomáhal posádce na Mezinárodní vesmírné stanici
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Letectví 
17. října 2020 10:21 / Roskosmos / RSC Energia
  2   0
Vesmírná mezinárodní stanice je v provozu již řadu let. Za tu dobu ji navštívila spousta kosmonautů, ale také například humanoidní robot Fjodor. Tento robotický člověk vybavený umělou inteligencí nyní urazil na twitterovém účtu některé kosmonauty. Ti chtějí na oplátku podat žalobu.

Ruský humanoidní robot Fjodor šokoval ruské kosmonauty nařčením, že na palubě ISS popíjejí alkohol. Robot Fjodor, který byl v loňském roce také dopraven na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), na svém twitterovém účtu zveřejnil příspěvek, kterým kosmonauty urazil. Tři ruští kosmonauti, kterých se příspěvek týkal, se chtějí kvůli výroku robota soudit.

Robot Fjodor zatím přišel o svůj twitterový účet, kde uvedl následující příspěvek. “Mé mínění o lidech není zrovna vysoké. Pohleďte na tři kosmonauty, kteří tvořili posádku v roce 2014. (Maxim) Surajev, přezdívaný Limonádový Joe, (Alexandr) Samokuťajev, zvaný Autokuťajev, a (Jelena) Serovová. Ve videu Serovová vykládá o tygrech (proboha, k čemu tu jsou tygři?) a ostatní jsou opilí.

Urážlivé výroky na Twitteru

V příspěvku také robot nezapomněl zmínit, že on na rozdíl od výše zmíněných kosmonautů nepodléhá nešvarům, neporušuje zákaz konzumace alkoholických nápojů a nepovídá druhým nesmysly. Naproti tomu se prý věnuje plnění svých letových úkolů. Robot také ironicky zmínil kandidaturu kosmonautů do parlamentu.

Kosmonauti se chtějí soudit

Ruská média upozorňují, že výroky robota Fjodora se objevily na Twitteru poté, co se Surajev vyjadřoval kriticky o Rusku během letu prvního kosmonauta na světě Jurije Gagarina. Samokuťajev se na adresu robotova výroku vyjádřil, že celá věc skončí u soudu. Stěžoval si také samotnému šéfovi Roskosmosu, Dmitriji Rogozinovi. Ten přiznal, že o ničem neví a netuší, kdo robotovým jménem na Twitter píše.

Bývalí kosmonauté k nařčení uvedli, že alkohol popíjet nemohli, protože není možné ho na palubu ISS bezpečně dopravit. Podle nich jsou například v ruské části ISS snímače, které by vyvolaly poplach v případě, že by detekovaly stopy alkoholu. K alkoholu také uvedli, že si nedovedou představit, že by někdo z posádky popíjel ve vesmíru alkohol. Dále čtěte: (Dlouhý pobyt ve vesmíru může lidský mozek trvale zvětšit).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Dům a zahrada

Už nemusíte váhat, zda je nádobí vhodné do mikrovlnné trouby. Udělejte si rychlý test

Cestování

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Zavřít reklamu