Elon Musk představí mozkový implantát, kterým mohou lidé ovládat počítače

Elon Musk v pátek představí přelomový implantát
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Technologie 
30. srpna 2020 07:51 / Depositphotos
  0   0
Elon Musk oznámil, že jeho firma Neuralink, která se věnuje vývoji mozkových implantátů, představí za několik dní pracovní verzi nejnovějšího implantátu.

Zjednodušeně řečeno, jde o rozhraní mozek-stroj-zařízení, které spojuje lidské mozky s počítači. Tento implantát Neuralink vyvíjí od svého založení v roce 2017.

Implantáty a roboti

Technologický magnát také naznačil, že Neuralink rovněž představí nejnovější verzi high-tech robota, který byl postaven pro chirurgické implantace elektrod, které umožní lidem ovládat počítače pomocí jejich mysli. V únoru uvedl, že nový stroj bude ve srovnání s dřívější verzí Neuralinku z loňského roku opravdu "úžasný“.

Ambiciózní projekt společnosti Neuralink si klade za cíl zabalit tisíce malých elektrod připojených k pružným vláknům do implantovatelného zařízení, které by mohlo lidem s neurologickými poruchami umožnit používat počítače nebo jiná zařízení. Podle dostupných informací se Muskově společnosti už tyto implantáty podařilo úspěšně vložit do krys a údajně již plánuje provádět s touto technologií rovněž pokusy na lidech.

Dojde i na streamování hudby?

Je to jen pár týdnů, co se Musk netajil tím, že v souvislosti s jeho implantátem by bylo možné mimo jiné například streamovat hudbu přímo do mozku. Další variantou je, že by implantát mohl ovládat mozek takovým způsobem, že by fakticky byl schopen regulovat různé duševní poruchy. Implantát Neuralinku by rovněž mohl léčit některé neurologické poruchy.

Zdá se, že využít by se tato přelomová technologie dala v lékařství mnoha způsoby. Zatím je ale vše ve fázi lehkých spekulací, a tak to také zůstane do doby, než sám Musk svůj implantát představí. A to se má stát tento pátek. Dále čtěte: Nový výzkum naznačuje, že svět by mohl směřovat k informační katastrofě.

Mirka Malá | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci vyrobili z vody kov. A podíl na tom mají i čeští odborníci

Dům a zahrada

Pokud se chcete se zbavit nadobro komárů na své zahradě, pořiďte si vážku. Stačí jen vysázet ty...

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Zavřít reklamu