Britské námořnictvo opakovaně čelí agresím ze strany Ruska

 Vojenství 
27. prosince 2017 12:05 / Lukáš Bauer
  5
📷
4 fotografie v galerii
Torpédoborec HMS Dragon je chloubou britského námořnictva Internet
Během uplynulých týdnů britské námořnictvo opakovaně čelí agresím ze strany Ruska. Jedná se již o několikátý případ, kdy se ruská bojová plavidla přiblížila ke královským vodám.

V sobotu 23. prosince musela vyplout k ruské lodi Admirál Sergej Gorškov britská fregata HMS St Albans. V jiném hlášení britského námořnictva se objevila zpráva o přítomnosti výzvědného plavidla v Severním moři, které následně proplulo Lamanšským průlivem.

Podle britského ministra se jedná o mimořádnou agresi, kterou Britové nebudou v žádném případě tolerovat. Vztahy obou států jsou v poslední době velice napjaté. „Británie nikdy nebude zastrašena, pokud jde o ochranu naší země, našich lidí a našich národních zájmů,“ uvedl britský ministr.

Britské ministerstvo obrany v souvislosti s incidentem také oznámilo, se nejednalo o ojedinělý akt agrese ze strany Ruska. Nedávno údajně musela britská loď HMS Tyne doprovodit ruskou výzvědnou loď a k dalším dvěma plavidlům byla poslána námořní helikoptéra.

Během loňského ledna vyprovodily stíhačky RAF spolu s válečnou lodí dokonce celou ruskou flotilu. Tentokrát se jednalo o ruskou letadlovou loď Admirál Kuzněcov s řadou doprovodných lodí.

Vztahy obou zemí se výrazně zhoršily poté, co Rusové anektovali ukrajinský poloostrov Krym, což Británie ostře odsoudila. Podle britského ministra zahraničí existuje mnoho důkazů, že Rusko zasahuje do vnitropolitického dění v cizích zemích.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

I detektor lži se dá podvést. Víte, jak funguje, a dokázali byste ho obelhat?