Rusko rozpoutalo v arktické oblasti cvičný nukleární útok, největší od sovětské éry

 Vojenství 
07. prosince 2017 08:00 / Lukáš Bauer
  4
📷
1 fotografie v galerii
Do cvičné akce se zapojily ponorky, mobilní raketové systémy i bombardéry Internet
Koncem října zahájila ruská armáda v arktické oblasti rozsáhlé cvičení jaderného útoku. Do operace se zapojily ponorky, bombardéry a mobilní odpalovací zařízení. Nad severní částí země se rozzářila čtveřice balistických raket.

Ruská armáda provedla největší cvičení jaderného útoku od dob studené války. Ponorka z tichomořské flotily vypálila dvě rakety dlouhého doletu z Ochotského moře, které zasáhly cíl v testovacím zařízení Chizha na poloostrově Kanin.

Další ponorka ze severní flotily vypálila totožný typ střely z Barentsova moře, která směřovala ke zničení cíle v testovacím okruhu Kura, který se nachází na poloostrově Kamčatka na Dálném východě.

Z oblasti Plesetsk v archangelské oblasti byla vypálena balistická střela Topol, která rozzářila polární oblohu a dopadla taktéž do testovacího zařízení Kura.

Celkem byla otestována čtveřice balistických raket. Tento cvičný útok vyhodnotili mezinárodní experti jako nejsilnější jaderné cvičení od dob skončení studené války po rozpadu Sovětského svazu.

Během cvičení také vzlétlo několik strategických bombardérů dlouhého doletu Tu-160, Tu-95 a Tu-22M, které odpálily několik střel s plochou dráhou letu na cíle v republice Komi, na Kamčatce a testovací oblasti u hranic s Kazachstánem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet