Nové pojízdné křeslo se inspirovalo filmem Jurský svět

 Technologie 
05. ledna 2020 08:32 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
S-Pod je elektrokřeslem budoucnosti Pinterest
Seznamte se. Toto je S-Pod, bezpečné, pojízdné samovyvažující křeslo inspirované vozem Gyrosphere z Jurského světa. V budoucnosti má sloužit třeba na letištích.

Pojízdné křeslo je určeno pro použití v uzavřených areálech, jako jsou letiště, zábavní parky či velká obchodní centra. Vozítko sice vypadá jako kočárek pro dospělé, zřejmě je ale revolučním počinem na poli osobní přepravy.

Křeslo se ovládá pomocí navigačního panelu a jeho rychlost se nastavuje jednoduše knoflíkem. Cestující se v něm jen pohodlně veze a nemusí se ani fyzicky naklánět dopředu a dozadu, aby zrychlil nebo zpomalil. Maximální rychlost křesla se pak pohybuje na hranici 38 kilometrů v hodině.

Křeslo tak nabídne naprosto nenáročné pojíždění s výhledem prakticky na všechny strany a s jednoduchým ovládáním.

S-Pod bude mít světovou premiéru už příští týden na Consumer Electronics Show v Las Vegas. Výrobce na veletrhu představí také další technologické novinky. Malé elektrické kolo eMoped a rovněž eScooter, který je určen pro cestování na střední a velké vzdálenosti.

Elektrická vozítka pro městskou mobilitu jsou v poslední době jednou z nejrychleji se rozvíjejících technologí. Před časem už jiný výrobce představil podobné dopravní prostředky, které by pro změnu měly jezdit po pěších zónách. Jedná se o malá kolečková vozítka s bezpečnostními senzory, jejichž baterie zatím mají velmi krátký dojezd, zhruba okolo 20 kilometrů. Dále čtěte: V chytrých městech se lépe žije i podniká. Navíc jsou ohleduplná i k životnímu prostředí.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mariah Carey je oficiálně královnou Vánoc. Její sváteční hit jako první v historii získal diamantové...

Styl

Tyto kosmetické nápady z TikToku byste zkoušet neměly. Mohly by poškodit vaši pleť

Tech

Američané se pustili do výroby nových jaderných bomb

Zavřít reklamu