S tímto snadno ovladatelným dronem můžete bez obav podniknout svůj první let

Nový dron umí zvládat i překlápění a rotaci o 360 stupňů
 Technologie 
21. ledna 2019 12:13 / uGo
  0   0
Dnes to skoro vypadá, že kdo nemá svůj dron, jako by nebyl. Model uGo Fen 2.0 je dron určený pro méně náročné uživatele nebo pro ty, kdo do světa dronů teprve vstupují. Jak tedy začít létat s drony?

Představíme vám jednoduchý dron uGo Fen 2.0, který má řadu praktických funkcí, jež ulehčují ovládání a učí pilota dron ovládat. Mimo jiné můžete samotný průběh letu zaznamenat pomocí vestavěné kamery VGA na paměťovou kartu a těšit se z videozáběrů a fotografií.

Dron má několik užitečných funkcí, mezi které patří zejména automatické udržování letové hladiny a automatický vzlet a přistání. Tyto funkce usnadňují ovládání, a dron je proto vhodný i pro piloty-začátečníky. Dron uGo Fen 2.0 umí provádět několik různých triků, například překlápění a rotaci o 360 stupňů. Díky svým menším rozměrům a chráničům vrtulí je vhodný pro létání nejen venku, ale i v uzavřeném prostoru nebo větší místnosti.

Na otevřeném prostranství je jeho dosah do 60 metrů. Mezi další funkce patří: automatický návrat ve směru startovní pozice, obrácený režim, 3 rychlostní režimy (maximálně 5 m/s) nebo nouzové vypnutí motorů. Integrovaná VGA kamera umožňuje pořizovat videa nebo fotografie z ptačí perspektivy. Jak vylepšit zvuk při natáčení, se dočtete zde.

Dron je připraven vystartovat ihned po rozbalení, vyžaduje pouze připojení baterie. Tento model je vybaven dobíjecí baterií 300 mAh, což postačuje na 7 až 10 minut letu.

Baterii je možné dobíjet pomocí přibaleného USB kabelu. Součástí balení je také ergonomický ovladač ve tvaru gamepadu. Ovladač je napájen třemi bateriemi AAA. Dron uGo Fen 2.0 je již od loňského prosince v prodeji, a to za 945 Kč.

Marek Pokorný | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jak dlouhý je doopravdy galaktický rok

Dům a zahrada

Zaměřte se na výživu vašeho pejska. V případě nedostatku některých živin může váš miláček strádat

Cestování

Setkání s nádhernou přírodou vás vrátí o několik století zpět

Zavřít reklamu