První tobogán s virtuální realitou najdete kousek od Prahy. Co všechno na něm zažijete?

Technologickou stránku zajišťují speciální vodotěsné brýle, které poskytují 360stupňový pohled
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Technologie 
18. ledna 2019 16:57 / Aquapalace Praha
  4   1
Na nové zábavné atrakci můžete cestovat do vesmíru nebo se vydat na průzkum nebeské oblohy. Ve Vodním světě Aquapalace Praha je totiž nově nainstalováno celosvětově první zařízení spojující vodní atrakci a virtuální realitu.

Nové zařízení kombinuje jízdu na tobogánu a audiovizuální zážitek. Člověka dokáže v okamžiku přenést do prostředí nekonečného vesmíru, kde bude moci zkoumat mléčnou dráhu a cizí planety nebo na nebeskou oblohu, kde navštíví vzdušný a mraky obklopený bájný chrám. Velmi reálnou podívanou umocní dynamický pohyb, který člověk zažívá při sjezdu tobogánu.

Technologickou stránku zajišťují speciální vodotěsné brýle, které poskytují 360stupňový pohled do okolního prostředí. Dokonalé synchronizace pohybu a obrazu je dosaženo díky sledovacímu systému, který byl vyvinut přímo pro tento účel a který dokáže přesně určit, kde se jedoucí právě nachází.

Zajímavý prožitek podpoří také doprovodný zvuk a přímý kontakt s vodou, která během jízdy tobogánem proudí a vystřikuje.

Atrakce nesoucí název „Magic“, který vzešel z diváckého hlasování, byla slavnostně pokřtěna ve čtvrtek 17. ledna 2019 za účasti Jakuba Koháka a Elišky Bučkové.

Novinku najdete ve Vodním světě Aquapalace Praha, který má rozlohu 9 150 m2 a patří k největším aquaparkům ve střední Evropě. Je tvořen třemi paláci, Saunový svět pak tvoří komplex čtrnácti druhů saun a prohříváren.

Marek Pokorný | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Aktivita neutronových emisí v troskách Černobylu roste a vědci nevědí proč. Navíc průzkum je prakticky...

Dům a zahrada

Jak pěstovat krásné fuchsie. Zvládnou to i méně zkušení pěstitelé

Cestování

Je čas objevit pohádkově krásná místa. A nemusíte cestovat daleko

Zavřít reklamu