Samsung představil dlouho očekávanou novinku. Ohebný telefon

 Technologie 
10. listopadu 2018 13:04 / Lukáš Bauer
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nový telefon od Samsungu s ohebným displejem Internet
Technologický gigant Samsung představil novinku v podobě telefonu, který má ohebný displej. Tento produkt je dlouho očekávanou zásadní inovací na trhu s chytrými telefony. Koncept ohebného telefonu představila firma ve středu na konferenci Samsung Developer.

Samsung vůbec poprvé ukázal svůj nový telefon, který je vybaven ohebným displejem. První z řady ohebných telefonů se bude ohýbat pouze v jednom místě, ale firma disponuje patentem i na trojité ohnutí.

Nový telefon Samsung má dva displeje, z nichž jeden funguje jako u běžného telefonu a má také přibližně stejnou velikost. Druhý displej je ohebný a má celkovou úhlopříčku 18 centimetrů.

Rozložený smartphone je tedy velký téměř jako tablet, dá se ale složit na velikost, která se vejde do kapsy. Na vývoji telefonu Samsung úzce spolupracuje se společností Google, jehož operační systém Android už podporuje ohebná zařízení.

Sériová výroba telefonu by podle slov senior viceprezidenta vývoje mobilních produktů Samsungu Justina Denison mohla začít do několika měsíců. Samsung však nebude ve výrobě ohebného telefonu první. Předběhla ho americká firma Royole.

Nedávno představila americká společnost telefon FlexPai, první smartphone s ohebnou obrazovkou na světě. Začne se prodávat už příští měsíc, ale dostupný bude zatím jen v Číně. Skládací zařízení údajně připravuje i Huawei, Lenovo a Xiaomi. Na ohebných OLED displejích pracuje i LG. Dále čtěte: (Řidiči v Los Angeles nevěřili svým očím. Na dálnici havaroval letoun z druhé světové války).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít