Námořní kolos vyplul na moře. Největší plavidlo představuje tuny luxusu

 Technologie 
29. března 2018 09:13 / Karel Kovka
  7
📷
3 fotografie v galerii
Sesterská loď nového kolosu, Harmony of the Seas, je jenom o tisíc tun lehčí Shutterstock
Milovníci mořeplavby se již mohou těšit na romantické plavby po světových mořích a oceánech. Další z obrovských výletních lodí, Symphony of the Seas, je dokončena a jejích 230 000 tun a stovky luxusních kajut již brzy začnou sloužit turistům.

Francouzský stavitel lodí STX odevzdal zadavateli, americké společnosti Royal Caribbean International, zakázku v podobě gigantického výletního plavidla. Loď, která váží 228 081 tun a má délku 362 metrů.

Nová výletní loď je o 1 000 tun těžší než její sesterská loď „Harmony of the Seas“, kterou společnost STX France postavila pro Royal Caribbean v roce 2016, ale je rychlejší a tišší. Obě lodě jsou ideální pro rekreanty hledající pestrou nabídku. Na své si tu přijdou turisté, kteří milují velká rušná letoviska a aktivní odpočinek.

Symphony se může pochlubit koupalištěm, obrovskou vodní skluzavkou vysokou několik podlaží, vodním světem i bazény pro surfing. Na palubách je mimo jiných sportovišť i několik horolezeckých stěn či basketbalové hřiště.

Desítky restaurací a barů jsou samozřejmostí. Na palubu se vejde téměř 9 000 pasažérů, kterým je k dispozici 2 700 kajut. O unikátních lodích objevených archeology se můžete dočíst zde.

Symphony of the Seas se ze svého francouzského rodiště St. Nazaire nejprve vydala do španělské Malagy, první rekreanti se nalodí 31. března. Úvodní sezonu stráví loď ve Středomoří, pak se vydá do svého domovského přístavu, amerického Miami, odkud bude podnikat výlety po Karibiku.

Symphony a Harmony jsou poslední a největší plavidla v třídě Oasis společnosti Royal Caribbean. Dvě předešlé lodě třídy Oasis - Oasis of the Seas a Allure of the Seas - vypluly na moře v letech 2009 a 2010.

Všechny lodě Oasis mají přes 225 000 tun - to je více než o 30 % více oproti jiným obrovským výletním lodím.

Symphony je 25. lodí Royal Caribbean a v pořadí třináctou, kterou pro tuto společnost vyrobila firma STX, přičemž Francouzi se již nyní těší z dalších objednávek. V současnosti už stavějí pro amerického provozovatele výletních plaveb další plavidlo třídy Oasis, které plánují dokončit v roce 2021.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Nový trend v boji proti vráskám je bezbolestný a levnější než botox. Poznejte metodu face tape

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu