Chytrá žárovka umí měnit barvy i váš domov
Chytrá žárovka nevznikla omylem. Vědci se cíleně snažili o úspornou žárovku, která bude schopna měnit barvu osvětlení, a tím například i náladu místnosti, a to vše bez speciálního gadgetu.
Co všechno chytrá žárovka umí
Žárovka emituje prakticky jakoukoliv barvu duhy, přičemž stále vypadá jako normální žárovka, světlo z ní je rovnoměrně rozptýlené. A co je nejdůležitější, vejde se prakticky do všech zařízení. Můžete ji tedy použít ve svém lustru i ve starožitné lampě vaší babičky, navíc podle vaší libosti můžete snadno měnit barevný vzhled celé místnosti.
Žárovka má také tzv. bridge, tedy malý puk, který lze zapojit do jednoho z ethernetových portů na vašem domácím routeru Wi-Fi. To vám umožní vytvářet a ukládat propracovaná schémata osvětlení, ovládat je všechny z aplikace ve vašem telefonu nebo dokonce automatizovat je s jinými zařízeními. A žárovky, které jsou díky tomuto schopny spolu mluvit, fungují vlastně jako taková reléová stanice, takže můžete ovládat svá světla i v místnostech, kam vaše Wi-Fi nemá úplný dosah.
Software žárovek lze aktualizovat
Je to tak, i když to nakonec byla tak trochu náhoda. Hlavní inženýr George Yanni k tomu říká: "Měli jsme s vývojem žárovky trochu zpoždění, a nakonec jsme před termínem nestihli implementovat vše, co jsme chtěli." Proto inženýři nakonec narychlo přišli s nápadem aktualizovatelného softwaru v samotných žárovkách.
To znamená, že výrobce bude v budoucnu schopen zavádět řadu aktualizací a funkcí, včetně novinek pro automatizaci, kompatibilitu s různými senzory a přepínači a dalších úprav kanálů.
To ale v tuto chvíli první uživatele chytrých žárovek příliš nezajímá. Zatím se radují z toho, že mají doma osvětlení, které vypadá jako normální žárovka, a jednoduchým způsobem dokáže měnit barvy a vytvářet příjemné osvětlení domácnosti. Dále čtěte: Toto je nejmenší implantovatelný čip na světě. Sloužit má především v medicíně.
Zdroj: Popular Mechanics