Jak si hudbu z vašeho smartphonu co nejvíce užít? Zkuste externí sluchátkový zesilovač

Kvalitní kabelová sluchátka někdy k dobrému poslechu nestačí
 PC a Mobily 
14. ledna 2019 11:12 / Pixabay
  0   0
Možná patříte mezi ty náruživé audiofily, kteří často poslouchají hudbu na cestách přes mobilní telefon. Málokterý smartphone je ovšem vhodný pro skutečné hudební nadšence. Jak tedy dosáhnout maximálního audio zážitku i mimo domov?

Kvalita zesilovačů a D/A převodníků, zabudovaných ve smartphonech, odpovídá většinou účelu, kterému má telefon primárně sloužit. Převod digitálních hudebních dat do podoby srozumitelné sluchátkům i následné zesílení probíhá tedy ve standardní, mnohdy spíše podprůměrné kvalitě.

Pokud posloucháte nekomprimované hudební nahrávky uložené v telefonu nebo využíváte nejvyšší dostupnou kvalitu hudby s využitím prémiových účtů streamovacích služeb, v telefonu dochází při zpracování signálu k degradaci. V tu chvíli vyvstává otázka, zda dává skutečný smysl, když si pořídíte velmi kvalitní kabelová sluchátka.

Pro všechny, kteří si chtějí vychutnat i na cestách skutečně kvalitní zvuk z telefonu, existuje řešení. Je jím například externí sluchátkový zesilovač s vestavěnými D/A převodníky Beyerdynamic Impacto Universal.

Malá krabička, kterou lze připojit k telefonům s operačními systémy Android i iOS s konektory Micro USB, USB-C i Lightning, přebírá při přehrávání hudby ze smartphonu originální digitální data nahrávky.

Impacto kompletně přebírá proces zpracování i zesílení a do připojených sluchátek pouští skutečný high-end zvuk. Impacto Universal je kompatibilní s high-end sluchátky s impedancí až 600 ohmů a podporuje modely Beyerdynamic T 1 (2. Generation), T5p (2. Generation), Amiron home a Aventho wired a také sluchátka jiných značek, která mají v mušlích pro propojení s přehrávačem vestavěny dva mono konektory typu Jack 3,5 mm.

Marek Pokorný | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Za kriminální chování lidí může stále více znečištěné ovzduší, varují vědci

Dům a zahrada

Tipy, jak využít starý kartáček na zuby při úklidu domácnosti

Cestování

Tipy, kdy je nejlepší čas vypravit se do Španělska

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu