Bývalá zaměstnankyně Applu odhalila tajné triky, které můžete zkusit na svém iPhonu

 PC a Mobily 
19. listopadu 2021 18:01 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
iPhone má mnoho funkcí, o kterých uživatelé často nemají ani tušení Pixabay
Bývalá zaměstnankyně společnosti Apple přišla s řadou tipů a triků pro váš iPhone, o kterých jste pravděpodobně dosud neměli ani tušení.

Kanadská technologická expertka Sabrina Badin nasdílela pár užitečných rad. Jako bývalá zaměstnankyně firmy ostatně zná její zařízení opravdu dokonale.

Přesun více aplikací najednou na domovskou obrazovku

Pokud si chcete na domovské obrazovce udělat pořádek, existuje snadný způsob, jak přesunout více aplikací najednou, než je přetahovat jednu po druhé. Chcete-li přesunout jednu aplikaci, stiskněte a podržte její ikonu, dokud se nezačne třást. Poté ji můžete přesunout na jiné místo na stejné stránce nebo na novou stránku. Málokdo však ví, že můžete přesunout více aplikací najednou. Jak Sabrina odhalila, lze to udělat tak, že klepnete a podržíte jednu aplikaci a poté klepnete na další aplikace, které chcete přesunout. Poté je můžete přesouvat po své domovské obrazovce jako skupinu. Když je pustíte, pustíte je do řady do prázdné oblasti podle vašeho výběru.

Výběr více zpráv nebo e-mailů najednou

Potřebuje vaše schránka iMessage nebo Mail vyčistit? Můžete rychle vybrat více zpráv najednou, aniž byste museli klepat na každou z nich. Chcete-li to provést, otevřete doručenou poštu a položte dva prsty na displej. Přetažením dolů vyberte zprávy a uvolněním zase výběr zastavte. Poté je můžete smazat, označit jako přečtené, uložit je do složky.

Přehrávání hudby při nahrávání videa

Existuje praktický způsob, jak svá videa oživit nějakou hudbou. Jednoduše přehrajte nějakou hudbu přes reproduktory iPhonu pomocí oblíbené hudební aplikace, jako je Spotify nebo Apple Music. Když vaše melodie stále hraje, otevřete aplikaci fotoaparátu. Ujistěte se, že je fotoaparát nastaven na režim fotografie, tedy ne na video. Klepněte a podržte tlačítko spouště a přetáhněte jej doprava. Váš iPhone začne nahrávat video, zatímco vaše hudba bude nadále hrát na pozadí.

Rychlé skenování textu

Váš iPhone má praktický nástroj, který vám umožní rychle a okamžitě načíst obsah menu nebo novin do vašeho mobilu. Tento nástroj s názvem Live Text byl nedávno celosvětově uveden na trh s vydáním iOS 15, nejnovější verze operačního systému iPhone. Živý text vám umožňuje namířit fotoaparát iPhone na objekt s textem a rychle z něj zkopírovat a vložit text do telefonu. 

Můžete tak například zaznamenat poznámky na tabuli ve škole nebo na poradě v práci. Funguje to prostřednictvím aplikace fotoaparátu a tato funkce využívá umělou inteligenci k rozpoznání a skenování textu v různých světelných podmínkách. Můžete uchopit objekt s textem, který chcete naskenovat, a otevřít aplikaci Fotoaparát na vašem iPhone. Namiřte fotoaparát na objekt a poté klepnete na indikátor, který se zobrazí v pravém dolním rohu displeje. Vypadá to jako řádky textu obklopené rámečkem. Když na něj klepnete, text vyskočí na displeji a máte možnost jej zkopírovat, vybrat, vyhledat, přeložit nebo sdílet. Můžete text zkopírovat a vložit například do e-mailu nebo poznámek, nebo sdílet s přítelem přes WhatsApp nebo Facebook Messenger. Dále čtěte: Vymažte Google Chrome ze svého mobilu, varují odborníci uživatele z celého světa.

Zdroj: NY Post.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Mariah Carey je oficiálně královnou Vánoc. Její sváteční hit jako první v historii získal diamantové...

Styl

Tyto kosmetické nápady z TikToku byste zkoušet neměly. Mohly by poškodit vaši pleť

Tech

Američané se pustili do výroby nových jaderných bomb

Zavřít reklamu