Tesla má nejrychlejší elektromobil světa: Roadster zrychlí z nuly na 100 km/h za 1,9 sekundy

 Auto-Moto 
16. února 2019 15:35 / Marek Pokorný
  2
📷
1 fotografie v galerii
Novinka bude mít dojezd 1000 kilometrů na jedno nabití  Tesla
Nový Roadster se začne prodávat již příští rok a má být nejrychlejším elektromobilem světa. Co se týká zrychlení, tak dokonce nejrychlejším sporťákem vůbec.

Když o novém modelu Elon Musk promluvil předminulý rok úplně poprvé, naznačil, že základní verze Roadsteru to vytáhne z nuly na (přesně) 96,5 km/h za 1,9 sekundy: „To bude poprvé, kdy nějaké spotřebitelské auto prolomí dvě vteřiny na stovce. A bude nejrychlejší i do 100 mph (tedy 160,93 km/h). Této rychlosti dosáhne za neuvěřitelné čtyři vteřiny, přesně za 4,2 sekundy."

Připomínáme, že toto auto v ceně 200 000 USD (v přepočtu cca 4.500.000 Kč) bude modelem sportovním a bude to aktualizovaná verze Roadsteru z roku 2005, což byl samozřejmě první model od Tesly vůbec.

Tento nový model bude mít i další zajímavé vlastnosti: dojezd bude 1000 kilometrů na jedno nabití (200 kWh pod kapotou, což představuje další rekord pro elektrická auta).

Pokud by snad někdo měl tendence prohnat nový Tesla Roadster skutečně na maximum a povolit mu otěže, co to půjde, pak se mu tento model odvděčí maximální rychlostí 400 km/h. Prvních tisíc aut bude stát 250 000 USD a pak cena klesne na zmíněných 200 000 USD. 

A aby byl počet neuvěřitelných zážitků v tomto autě kompletní, můžeme doplnit, že novinka překonává ve své akceleraci z 0 na 96,5 km/h i benzinový Bugatti Chiron (ten potřebuje 2,4 sekundy). Řeči o pomalosti elektrických aut, zdá se, dostaly poslední fatální úder. Dále čtěte: (Již letos bude možné odemknout a nastartovat automobil pomocí otisku prstu).

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Legenda dětských pořadů Michal Nesvadba oznámil konec

Styl

Už jste poznali sílu adaptogenů? Pokud ne, je čas vyzkoušet byliny, které se v čínské medicíně...

Tech

O sestrojení jaderné bomby usilovalo již hitlerovské Německo. Tragické zkušenosti s využitím atomové...

Zavřít reklamu