Již letos bude možné odemknout a nastartovat automobil pomocí otisku prstu

Nová technologie chytrého snímání otisku prstu je i dostatečně zabezpečená
 Auto-Moto 
11. ledna 2019 07:11 / Pixabay
  0   0
Chytré snímání otisku prstu zná asi každý vlastník nějakého smartphonu. Letos se tato praktická technologie objeví také u automobilů, konkrétně například v novém SUV Santa Fe společnosti Hyundai.

Prostě odemknete vůz tím, že přiložíte prst k senzoru na klice dveří. Systém na základě zakódované informace rozpozná otisk prstu a udělí pokyn k odemčení vozidla příslušné řídicí jednotce.

V novém Santa Fe můžete také takto snadno spustit motor - pouhým přiložením prstu k povrchu tlačítka zapalování, které je rovněž vybaveno senzorem pro snímání otisku prstu.

Technologie navíc umožňuje individualizovat nastavení vozidla pro řidiče. S daty otisku prstu jsou propojeny informace o preferencích řidiče. Vozidlo na jejich základě automaticky nastaví polohu sedadel, funkce v oblasti konektivity a vnější zpětná zrcátka.

Nová technologie chytrého snímání otisku prstu je i dostatečně zabezpečena. Funkce rozpoznávání elektrické kapacity totiž detekuje rozdílný elektrický náboj v různých částech plochy prstu.

Technologie snímání otisku prstu tak účinně zabrání padělání a použití falešných otisků prstů. Pravděpodobnost nesprávné identifikace otisku prstu, při níž by systém považoval otisk prstu jiné osoby za otisk prstu řidiče, je pouhých 1:50 000.

Nová technologie je tak pětkrát bezpečnější než konvenční klíčky, a to včetně chytrých klíčků. Systém snímání otisku prstu navíc nepřetržitě zvyšuje svou úspěšnost díky schopnosti učit se v reálném čase, kterou podporuje systém „dynamické aktualizace“. Připomeňme si doby, kdy trabant, felicie nebo žigulik byly hitem.

Marek Pokorný | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Jsme na prahu dalšího evolučního skoku? Pokud se umělé dělohy stanou samozřejmostí, tak ano

Dům a zahrada

Oblékněte obyčejný plastový truhlík nebo květináč do dřevěného kabátu

Cestování

Chcete zažít dovolenou ve stylu filmu Mamma Mia? Vydejte se na chorvatský ostrov Vis

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu