V kolébce značky Peugeot se opět slavilo. Důvody k radosti se našly hned dva

 Auto-Moto 
21. prosince 2018 19:35 / Ema Maxová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Od svého založení vyrobila továrna v Sochaux už 23 milionů vozů Peugeot
Příznivcům automobilky Peugeot je známo, že jejím rodištěm je město Sochaux v malebném francouzském regionu Franche-Compté. Z této oblasti pochází rodina zakladatelů značky a zde také probíhaly a dodnes probíhají významné obchodní a výrobní aktivity značky.

První automobil značky Peugeot se zrodil v roce 1889 jen několik kilometrů od Sochaux na popud Armanda Peugeota. Rodina Peugeotů následně koupila pozemky v Sochaux a okolí a postavila zde výrobní závod, který mohl směle konkurovat známé továrně v americkém Detroitu.

Historie emblematické a bezpochyby jedné z nejvýznamnějších továren, vyrábějící vozy se lvem ve znaku, začala v roce 1912. Nedávno tedy oslavila stoleté narozeniny. Nyní se v kolébce Peugeotu slavilo znovu. Důvody se našly hned dva: výroba miliontého vozu Peugeot 308 a půlmiliontého vozu Peugeot 3008. Oba tyto modely se v Sochaux vyrábějí a oba si mohou připsat velké zásluhy pro značku.

Peugeot 308 je třetím nejprodávanějším vozem ve Francii, ve svém segmentu je na první pozici. V roce 2014, kdy byl uveden na trh, získal nejprestižnější ocenění v automobilovém průmyslu – Auto roku. Ukončil tak dlouhých 12 let, po kterých se značka Peugeot o tento titul marně snažila. Jen tři roky na to si stejné ocenění odvezl další oslavenec vyráběný v Sochaux, Peugeot 3008.

Auto roku 2017 ale nebylo zdaleka jeho posledním triumfem. Veleúspěšné SUV získalo dalších 62 různých ocenění po celém světě. I díky tomu se těší vysokému zájmu zákazníků, o čemž svědčí i 500 000 vyrobených vozů od října 2016. Boduje hlavně u firemních klientů, u kterých je druhým nejžádanějším modelem ve Francii a lídrem svého segmentu.

Nedaleko Sochaux leží další továrna skupiny PSA a v ní se vyrábí další horký kandidát na Auto roku. Jedná se o atraktivní fastback Peugeot 508. Aktuálně je mezi finalisty evropského i českého Auta roku. Evropské bude vyhlášeno na ženevském autosalonu 2019, vítěze české ankety se dozvíme 8. ledna.

Témata: Peugeot , auto, moto, automobil
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít