V kolébce značky Peugeot se opět slavilo. Důvody k radosti se našly hned dva

Od svého založení vyrobila továrna v Sochaux už 23 milionů vozů
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
21. prosince 2018 19:35 / Peugeot
  0   0
Příznivcům automobilky Peugeot je známo, že jejím rodištěm je město Sochaux v malebném francouzském regionu Franche-Compté. Z této oblasti pochází rodina zakladatelů značky a zde také probíhaly a dodnes probíhají významné obchodní a výrobní aktivity značky.

První automobil značky Peugeot se zrodil v roce 1889 jen několik kilometrů od Sochaux na popud Armanda Peugeota. Rodina Peugeotů následně koupila pozemky v Sochaux a okolí a postavila zde výrobní závod, který mohl směle konkurovat známé továrně v americkém Detroitu.

Historie emblematické a bezpochyby jedné z nejvýznamnějších továren, vyrábějící vozy se lvem ve znaku, začala v roce 1912. Nedávno tedy oslavila stoleté narozeniny. Nyní se v kolébce Peugeotu slavilo znovu. Důvody se našly hned dva: výroba miliontého vozu Peugeot 308 a půlmiliontého vozu Peugeot 3008. Oba tyto modely se v Sochaux vyrábějí a oba si mohou připsat velké zásluhy pro značku.

Peugeot 308 je třetím nejprodávanějším vozem ve Francii, ve svém segmentu je na první pozici. V roce 2014, kdy byl uveden na trh, získal nejprestižnější ocenění v automobilovém průmyslu – Auto roku. Ukončil tak dlouhých 12 let, po kterých se značka Peugeot o tento titul marně snažila. Jen tři roky na to si stejné ocenění odvezl další oslavenec vyráběný v Sochaux, Peugeot 3008.

Auto roku 2017 ale nebylo zdaleka jeho posledním triumfem. Veleúspěšné SUV získalo dalších 62 různých ocenění po celém světě. I díky tomu se těší vysokému zájmu zákazníků, o čemž svědčí i 500 000 vyrobených vozů od října 2016. Boduje hlavně u firemních klientů, u kterých je druhým nejžádanějším modelem ve Francii a lídrem svého segmentu.

Nedaleko Sochaux leží další továrna skupiny PSA a v ní se vyrábí další horký kandidát na Auto roku. Jedná se o atraktivní fastback Peugeot 508. Aktuálně je mezi finalisty evropského i českého Auta roku. Evropské bude vyhlášeno na ženevském autosalonu 2019, vítěze české ankety se dozvíme 8. ledna.

Ema Maxová | inStory.cz
Témata: Peugeot , auto, moto, automobil
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Vědci objevili hluboko v pralese tvora, který byl považován za vyhynulého

Dům a zahrada

Co byste si s sebou rozhodně měli vzít ze svého prvního bytu

Cestování

Chcete zažít dovolenou ve stylu filmu Mamma Mia? Vydejte se na chorvatský ostrov Vis

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu