Stoprocentní elektrifikace automobilů nastane už za čtyři roky. Je třeba se jí obávat?

 Auto-Moto 
10. srpna 2021 10:43 / Marie Popelková
  0   0
📷
5 fotografií v galerii
Elektromobily mají čím dál více příznivců Peugeot
Značka Peugeot nedávno oznámila, že 70 % její modelové řady už prošlo elektrifikací a do roku 2025 tento podíl dosáhne 100 %. Co tato kompletní elektrifikace znamená pro automobilový svět, pro celý koncern, značku, její dealery a konečně pro samotné uživatele vozů?

Zmizí snad stará dobrá benzínová a dieselová auta? Toho se zatím není třeba obávat. Procento elektrifikace totiž udává, kolik modelů značky existuje kromě klasické benzínové či dieselové verze také ve variantě poháněné elektromotorem. Některé vozy si s tímto nehlučícím, nevibrujícím, okamžitě zrychlujícím motorem, který nevydává sebemenší zápach ani emise, plně vystačí. Jiné ho ale spojují s benzínovým agregátem a s baterií dobíjenou z elektrické sítě pro bezemisní dojezd 50 až 60 kilometrů. V každém případě ale budete mít možnost pořídit si ekologickou verzi bez ohledu na segment, velikost či způsob používání vozu. A naopak, chcete-li vůz s klasickým konvenčním pohonem, každá modelová řada Peugeot vám ho nabídne. Volba je tedy čistě na vás.

Současná struktura modelové řady značky Peugeot zahrnuje čtyři 100% elektromobily: malý městský model Peugeot e-208, kompaktní SUV e-2008, velkoprostorový e-Traveller a užitkovou dodávku e-Expert. Dojezd na elektřinu u všech modelů přesahuje 300 kilometrů, což je pro běžné používání naprosto dostačující. Mimořádné potřeby, jako například cestu vozem na dovolenou k moři, mohou klienti řešit zápůjčkou auta se spalovacím motorem za zvýhodněných podmínek. Tato služba je zajišťována prostřednictvím koncesionářské sítě Peugeot.

Druhým pilířem strategie elektrifikace jsou plug-in hybridní modely. Jejich nabídka je u Peugeotu mimořádně pestrá. Tvoří ji SUV 3008 s pohonem dvou nebo čtyř kol, luxusní manažerský fastback Peugeot 508 a jeho praktičtější verze SW a velice brzy dorazí i nový plug-in hybridní Peugeot 308 jako hatchback a kombi. U tohoto nového vozu půjde volit mezi výkonovými variantami 180 a 225 koní, obě zaručí dojezd na elektřinu až 60 kilometrů a emise CO2 od 25 g /km.

Kromě novinky Peugeot 308 letos dorazí na český trh ještě dva 100% elektromobily: Peugeot e-Rifter a jeho užitková varianta e-Partner. Kompletní elektrifikovanou řadu značky tak bude tvořit šest 100% elektromobilů a šest plug-in hybridů. A stále ještě nejsme u konce. Ještě pár modelů čeká, až na ně z hlediska elektrifikace přijde řada.

Zvyšování prodejů elektrifikovaných vozů musí samozřejmě jít ruku v ruce s rozvojem infrastruktury a rozšiřováním možností dobíjení. V tomto směru je jednoznačně nejlepší, nejlevnější a nejpohodlnější dobíjet doma nebo ve firmě. Pro usnadnění kroků směřujících k pořízení a bezstarostnému používání elektrifikovaných vozů spustil Peugeot v ČR internetovou platformu PeugeotElektromobilita.cz. Zde uživatel najde kromě přehledného katalogu modelů i příslušné kontaktní informace a řadu praktických doporučení k provozu vozidel, dotacím na jejich pořízení i doplňkovým službám. Dále prostřednictvím těchto stránek může konzultovat nabídku dobíjecích kabelů a Wallboxů, nebo si sjednat návštěvu specialisty, který provede u klienta analýzu možností dobíjení. PeugeotElektromobilita.cz pomůže uživateli také při nákupu a zajištění instalace Wallboxu.

Zdroj: Peugeot.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Madonnina dcera Lourdes promluvila o tom, proč se od své slavné matky distancovala hned po střední škole a...

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Tech

Jak na instalaci Windows 11 na nepodporovaných PC. Krok za krokem

Zavřít reklamu