Evropský automobilový trh zažívá turbulence, některé modely však výrazně rostou

 Auto-Moto 
08. dubna 2021 17:17 / Ema Maxová
  0   0
📷
6 fotografií v galerii
Automobilový trh zažívá velké turbulence Foto Peugeot
Asi nikoho nepřekvapí, že automobilový trh v Evropě povážlivě klesá. Oproti loňskému roku to letos zatím vypadá na více než pětinovou ztrátu. Koho by taky napadlo v tak nejisté době kupovat auto? Autosalony jsou navíc zavřené a spoléhají na online prodej s předáním vozů klientům mimo provozovny. Některé značky se ovšem drží, či dokonce vylepšují svou pozici.

Mezi modely, které si na turbulentním trhu polepšily jsou například Peugeot 208 a 2008. Za první dva měsíce se dostaly do první pětky nejprodávanějších vozů v Evropě. Peugeot 208 se tak stal evropskou jedničkou, což se modelu značky Peugeot podařilo naposled před třinácti lety.

Přitom ještě nedávno „dvěstěosmička“ na evropském trhu nedosáhla ani na stupně vítězů. V loňském roce se musela spokojit pouze s bramborovou medailí a přenechat cenné kovy své německé konkurenci a odvěkému francouzskému rivalovi, který s modelem Clio dosáhl na stříbro.

Do první evropské pětky se ale probojoval ještě další zástupce Peugeotu, SUV 2008. V únoru byl v rámci měsíčních výsledků třetí, celkově je zatím čtvrtý. Oproti roku 2020 zaznamenal nárůst o úctyhodných 64 %.

Čím značka prodejní úspěchy francouzská značka vysvětluje?

„Je to výsledek vytrvalé práce, kterou po několik let odváděly všechny týmy značky,“ říká zástupce automobilky. Je však zřejmé, že v poslední době Peugeot udělal řadu strategických rozhodnutí, která mu na zmítajícím se trhu upevnila pozici. Představil nové logo a novou identitu, což značce dodalo na prestiži. Ukázal nový vysoce atraktivní model Peugeot 308 jakožto předzvěst budoucnosti. Zavedl mezi prvními online prodej vozů, financování a protiúčet. Vybavil celou svou modelovou řadu elektrickými motory. Rozšířil nabídku konektivních služeb. A pustil se do mnoha dalších projektů, které v budoucnu přinesou ovoce. Evidentně se Peugeot dívá do budoucnosti s optimismem a jistotou, a to dává klientům patřičnou důvěru a chuť kupovat jeho vozy.


V ČR první pozice drží v rukou  vozy české výroby

V České republice zřejmě Peugeoty 208 a 2008 na první pozice nezaútočí, ty pevně drží v rukou vozy české výroby. Nicméně oba modely si vedou velice dobře, zejména pak Peugeot 2008, který za první dva měsíce letošního roku registroval meziroční nárůst o 89,3 % a obsazuje 4. pozici v segmentu B. Peugeot 208 rovněž meziročně rostl, a to o 19,7 %. V rámci svého segmentu je na 12. místě.

Foto01: Model 2008 je v Česku nejprodávanějším Peugeotem
Foto02: Peugeot 208 je nejprodávanějším vozem v Evropě
Foto03: Patří mezi bestsellery i v Anglii
Foto04: 208 cílí na mladou klientelu
Foto05: Ani malé ani velké, Peugeot 2008 boduje optimálními rozměry

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu