BMW představilo svůj nejmenší crossover X2

X2 doplnil modelovou řadu BMW jako nejmenší crossover
📷
Dalších 10 fotografií v galerii
 Auto-Moto 
26. října 2017 10:05 / BMW
  5   0
Měsíc před zahájením prodeje této očekávané novinky, automobilka BMW představila veřejnosti svůj nejmenší crossover X2. Automobil zaměřený především na design má až obdivuhodně blízko konceptu, který byl představen minulý rok v Paříži.

Nováček v rodině prémiových SUV automobilky BMW je navržen tak, aby doplňoval mezeru mezi modely X1 a X3. BMW X2 s X1 sdílí mnoho technologií, stejně jako s MINI Countryman. To znamená, že používá také stejnou platformu UKL2 BMW, která omezuje vůz na čtyřválcové motory s možností pohonu všech kol.

Nejmenší crossover má stejný rozvor jako X1, ale kratší převisy pro dynamičtější vzhled. Výrazným prvkem v designu je o 70 mm nižší střecha, která dotváří celkově sportovnější vzhled. Zavazadlový prostor 470 litrů je spíše podprůměrná hodnota a je tedy o 35 litrů menší než u X1.

Navzdory schopnosti platformy se u tohoto modelu nepočítá s žádnou elektrifikací. V nabídce bude benzinový motor sDrive20i a dvojice dieselů označených xDrive20d a xDrive25d v kombinaci s pohonem všech kol.

Model sDrive20i má výkon 228 koní a 450 Nm točivého momentu a je k dispozici pouze se sedmistupňovou automatickou převodovkou Steptronic. Tento motor umožní X2 zrychlit z klidu na stovku za 6,7 sekundy.

Dieselové motory jsou vybaveny osmistupňovou automatickou převodovkou. Model xDrive20d produkuje výkon 188 koní a 400 Nm a xDrive25d nabízí stejný výkon jako benzínový motor, tedy 228 koní a 450 Nm.

BMW již potvrdilo, že další nabídku pohonných jednotek rozšíří počátkem příštího roku. A to v podobě dvou benzínových a dvou dieselových motorů. Malý crossover bude dostupný ve specifikacích SE, Sport, M Sport a M Sport X.

Uvnitř vozu bude ve standardu k dispozici systém iDrive a 6,5 palcový display, který lze upgradovat na 8,8 palcový displej se stejnými funkcemi. Ve výbavě se také objeví head-up displej spolu s přípravou WiFi hotspotu. Na přání může být X2 vybaven přípravou pro Apple CarPlay, naopak Android Auto k dispozici nebude.

Novinka X2 bude uvedena do prodeje v polovině listopadu se základní cenou 997 tisíc korun za model sDrive20i, 1 098 500 korun bude stát základní verze modelu xDrive20d a model xDrive25d bude startovat s cenovkou 1 142 700 Kč.

 

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Měsíc narušuje náš spánek. Vědci v nové studii potvrdili, že lunární cykly na nás opravdu mají vliv

Dům a zahrada

Staré dobré hašené vápno. Výborně ochrání stromy před mrazy

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu