Volkswagen připravuje elektrický speciál. S tisíci koňmi vstoupí do mezinárodního závodu

Automobilka VW se připravuje po obřím skandálu s naftovými motory na novou elektrickou éru
 Auto-Moto 
20. října 2017 10:01 / VW
  1   0
Jedním z nejstarších automobilových závodů na světě je Pikes Peak International Climb, který minulý rok slavil 100 výročí. Volkswagen nyní vyrábí elektrický speciál, se kterým chce příští rok vstoupit do této populární soutěže.

V závodu s délkou 19,9 km se dříve po prašné cestě rallyové speciály. Později byla cesta plně vyasfaltována a zpevněna což umožnilo vstup klasickým závodním automobilům.

Tento závod je pověstný zejména tím, že i ty nejuřvanější motory na jeho konci tak nějak ztichly. A to díky velké nadmořské výšce ve které se nachází cíl. S převýšením téměř tři tisíce metrů na dvacetikilometrovém úseku totiž dochází dech i těm nejsilnějším spalovacím motorům v důsledku řídkého vzduchu. Toto místo se tak stává skvělým testovacím prostředím pro elektrické automobily, ty mají totiž oproti spalovacím další výhodu v podobě eliminace tohoto efektu.

Automobilka Volkswagen nyní oznámila, že v roce 2018 chystá vstup do této soutěže s novým elektrickým závodním vozem, který bude určen pouze pro tento závod. Je to první velký motoristický program od VW od aféry Dieselgate.

„Závod na kopci Pikes Peak je jedním z nejpopulárnějších automobilových závodů na světě, který představuje obrovskou výzvu a zároveň prokáže odolnost našich elektrických vozů,“ vysvětluje člen představenstva Volkswagen Frank Welsch.

Nový elektrický závodní vůz bude vybaven inovační technologií akumulátorů a pohonů. Extrémní zátěžový test, který představuje Pikes Peak poskytne výrobci důležitou zpětnou vazbu v oblasti elektrické mobility a zajistí mu také prestiž.

Mnoho informací o tomto voze zatím neexistuje, ale předpokládá se, že bude mít pohon všech kol a minimálně 745 kW (1 000 koní) výkonu. Automobilka si totiž nastavila cíl v podobě překonání rekordu v tomto závodě a konkurence je rozhodně veliká.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Měsíc narušuje náš spánek. Vědci v nové studii potvrdili, že lunární cykly na nás opravdu mají vliv

Dům a zahrada

Staré dobré hašené vápno. Výborně ochrání stromy před mrazy

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu