خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

První zcela autonomní vlak se prohání v pouštích Austrálie

První autonomní vlaková souprava převáží železnou rudu v západní Austrálii
 Auto-Moto 
18. října 2017 10:16 / Internet
  5   0
Ještě předtím, než budou první autonomní vlaky představeny v Číně, se objevila zpráva o tom, že australská těžební společnost již takový typ vlaku provozuje. Jedná se o milník v podobě prvního autonomního vlaku na světě, který brázdí australské pobřeží.

Těžební společnost Rio Tinto, která rovněž stojí za vývojem tohoto autonomního vlaku oznámila, že úspěšně dokončila jeho zkoušky na 100 kilometrů dlouhé trase bez přítomnosti jediné osoby na palubě.

„Jsme velice hrdí na to, že jsme lídrem v oblasti inovací a autonomních technologií na poli globálního těžebního průmyslu. Tato vedoucí pozice nám přináší velké konkurenční výhody při budování dolů budoucnosti,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Rio Tinto Iron Ore Chris Salisbury.

Společnost, která se zabývá převážně těžbou železné rudy v oblasti Pilbara v západní Austrálii, má v plánu během několika let, vybudovat zcela autonomní vlakovou síť, která bude znamenat revoluci v těžebním průmyslu a posléze i jiných odvětvích. Úspěšnými zkouškami autonomního vlaku tak dokončila první fázi tohoto projektu.
Společnost autonomní vlaky používá již od začátku letošního roku. Přibližně padesát procent vlakových operací je řízeno autonomně, strojvedoucí jsou v soupravách však stále přítomni.

Rio Tinto doufá, že do konce roku 2018 bude mít plně autonomní železniční síť, ale bude muset nejprve splnit bezpečnostní a akceptační kritéria Austrálie a získávat potřebná regulační schválení.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Kam dál?
Znáte již CNG automobily? Ušetříte až polovinu za cestu.
Jak nejlépe pojistit auto
Toto je nerychlejší a nejvýkonnější kabriolet od Brabusu. Seznamte se s Rocket 900!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Erotické rekordy přírody. Kdo je největší erotoman a koho sex vyloženě nebaví?

Dům a zahrada

Je nejvyšší čas sklidit byliny ze záhonu. Víte, jak je nejlépe uchovat na zimu?

Cestování

Zima se blíží. Tyrolský poklad mezi ledovci láká všechny milovníky zimních sportů