BMW přichází s digitální revolucí! Do svých vozů integruje nového asistenta

Intergrací digitálního asistenta Amazon Alexa automobilka BMW nabídne novou třídu luxusu
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Auto-Moto 
03. října 2017 15:28 / BMW
  1   0
Automobilka BMW se zaměřila na zvýšení komfortu a inteligenci svých vozů v podobě integrace nového univerzálního asistenta Amazon Alexa. Toto propojení je v nabídce od září roku 2016 a nabízí řidiči celou řadu užitečných služeb.

Inovativní, hlasem ovládaný asistent společnosti Amazon pracuje na principu cloudového řešení a umožní posádce vozů BMW přistupovat k mnoha službám, zábavním funkcím a online nakupování přímo ve voze. 

Propojení BMW Connected a Alexy je v některých modelech k dispozici již od září 2016 v USA, Německu a Velké Británii. Asistenta se tak posádka může Alexy propojeného s BMW Connected z domova zeptat například na úroveň nabití akumulátoru či množství paliva v nádrži nebo mohou obsluhovat funkce obsažené v BMW Remote Services. Alexa umí také s pomocí rozhraní BMW Connected pracovat s plánovanými schůzkami či trasami a doporučenými časy odjezdu. 

V současnosti jezdí po světě již přibližně 8,5 milionu připojených vozů BMW. Pro používání asistentu Alexa není ve všech vozech BMW a ve vybraných modelech MINI potřeba chytrý telefon, protože tyto vozy jsou již z výroby vybaveny integrovanou SIM kartou. Díky tomu jsou online služby přístupné kdekoliv a kdykoliv, což umožňuje plnou integraci asistentu.

Alexa zákazníkům například umožní získat informace o programu místního kina či předpovědi počasí na určitém místě nebo si poslechnout vlastní playlist, to vše pomocí hlasového ovládání. Když řidič na cestě zjistí, že něco zapomněl, může si pomocí Alexy danou věc objednat. Alexa dokáže některé relevantní informace zobrazit na kontrolním displeji ve voze BMW nebo na centrálním přístroji MINI.

Ve vozech BMW a MINI se inteligentní propojení mezi vozem a digitálním světem jeho uživatelů posunuje do zcela nové dimenze. Od uvedení modelu MINI Countryman, a s ním i nového MINI Connected, dochází k neustálému rozšiřování digitálních služeb u této tradiční britské značky.

Amazon Alexa bude ve všech vozech BMW a MINI v USA, Velké Británii a Německu k dispozici od poloviny roku 2018.

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Měsíc narušuje náš spánek. Vědci v nové studii potvrdili, že lunární cykly na nás opravdu mají vliv

Dům a zahrada

Staré dobré hašené vápno. Výborně ochrání stromy před mrazy

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu