Ford příští rok vyrobí malou sérii vzácných supersportů Ford GT!

 Auto-Moto 
15. srpna 2017 16:32 / Lukáš Bauer
  0
📷
5 fotografií v galerii
Ford GT Heritage edition je připomínkou slavné výhry tohoto vozu v závodě 1967 Le Mans Internet
Každý Ford GT je při celkové produkci 500 vozů vzácným automobilem. Pokud máte Ford GT v hledáčku a nestačil by vám takový jaký je, tak právě pro vás bude určena speciální edice 2018 Ford GT ’67 Heritage edition.

Červeno bílá barva supersportovního automobilu Ford GT společně s číslem 67 v jeho názvu, odkazují na Ford GT40 MKIV Dana Gurneye a A.J.Foyta, který vyhrál v roce 1967 slavný závod Le Mans. Limitovaná edice Fordu GT nebude mít sice větší výkon, ale dostane nádherný design exteriéru a interiéru včetně unikátní povrchové úpravy kol.

Exteriér vozu je nepřehlédnutelný zejména díky zářivé červenému laku s bílými závodními pruhy přes celou délku vozu, od kapoty až po zadní křídlo. Samozřejmostí jsou také prvky z uhlíkových vláken a velká, dvaceti palcová kola. Ta jsou vyrobena z jednoho kusu tvrzeného hliníku, který je doplněn stříbrnou povrchovou úpravou a černým lemováním.

Vnitřek limitovaného Fordu je tvořen novým koženým obložením s kontrastním švem. V tmavě laděném interiéru pak vynikají prvky z uhlíkových vláknen, kterými je osazen volant, sedadla, otvory klimatizace a také středová konzolka.

„Při vytváření důstojného nástupce Ford GT 2017 Heritage edition jsme kladli velký důraz na odkaz historického vítězství týmu Dan Gurney a A.J. Foyt v závodu 1967 Le Mans,“ uvedl v tiskové zprávě Dave Pericak, ředitel společnosti Ford Performance.

O ceně tohoto vozu se toho zatím moc neví. Známo je pouze to, že série bude limitována a předpokládá se, že do prodeje by se mohl dostat již koncem roku 2018.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hollywoodský glamour: Odhalení módních trendů celebrit

Styl

Pět věcí, které ženám ničí orgasmus. Prostě se jich zbavte

Dům a zahrada

Vodní kámen zlikviduje konvici, myčku i pračku. Zatočte s ním některou z osvědčených metod