Pentagon má oficiální UFO tým. Svět je z toho ale zklamaný

 Technologie 
17. ledna 2022 08:21 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
UFO je možná reálnější, než si myslíme Pixabay
Nová kancelář nebo-li nový tým v Pentagonu bude vyšetřovat pozorování neidentifikovaných létajících objektů (UFO). Ale většina nadšenců UFO je velmi skeptická.

Skepticismus ale nevychází z toho, že by snad nový tým Pentagonu nedokázal nic vysledovat a vyšetřit, hledači a nadšenci UFO jsou spíše přesvědčeni o tom, že vše, co Pentagon najde, bude utajeno.

Co všechno už Pentagon ví, se tím spíš nedozvíme

Vytvoření nového úřadu bylo kodifikováno v prosincovém zákoně o obraně státu, který jednoduše  zřizuje úřad a jeho organizační strukturu. Toto téma se v posledních letech znovu dostalo do popředí poté, co byla zveřejněna videa pořízená americkými vojenskými piloty, která snad ukazují objekty pohybující se nereálnou rychlostí a provádějící složité vzdušné manévry. USA chtějí vědět, zda za těmito jevy jsou jiné světové mocnosti, nebo skutečně ty vesmírné.

Na druhou stranu existují i ​​možná netechnologická vysvětlení mnoha pozorování. Například zpráva o jasně zeleném UFO nad Kanadou v červenci 2021 se objevila během meteorického roje Perseid, o kterém je občas známo, že vytváří jasně zelené pruhy, když meteority shoří v atmosféře. Zářící koblihové UFO vyfotografované pozorovatelem oblohy ve Švýcarsku by mohlo být neostrým záběrem hvězdy. A zdánlivě fyzice odporující videa od pilotů amerického námořnictva, která, jak se zdá, ukazují neuvěřitelně rychlá UFO, by mohla být výsledkem optické iluze zvané paralaxa, ve které video pohybujícího se objektu pořízené pohybující se kamerou zvýrazňuje pohyb objektu. Tedy že se pohybuje mnohem rychleji než ve skutečnosti.

Místo radosti, že se Pentagon konečně bude o UFO oficiálně zajímat, je tu ale tedy zklamání. Podle Pentagonu se nová snaha prošetřit setkání s UFO bude nazývat Skupina pro synchronizaci identifikace a řízení vzdušného prostoru (AOIMSG). A pokud skutečně najde nějaké důkazy o UFO, tak se je veřejnost tím spíš nedozví.

Zdroj: Live Science, NY Mag.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Kostka se vrací na televizní obrazovku

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...