Video: Společnost Elona Muska provedla zkoušku razícího stroje ovladačem od Xboxu

Stroj společnosti Boring Company ovládaný joystickem
Loading...
 Technologie 
13. září 2018 12:41 / Boring Company
  2   0
Americká společnost Boring Company, kterou založil miliardář Elon Musk, nedávno otestovala svůj stroj na ražení tunelů. Operátor obrovský razící štít během zkoušek ovládal upraveným ovladačem od herní konzole Xbox.

V minulém týdnu zveřejnila společnost Boring Company na svém twitterovém účtu video, na kterém operátor během zkoušek velkého stroje k jeho ovládání použil joystick od herní konzole Xbox. Společnost své video označila jako „nejlepší hra všech dob“.

Herní ovladače byly použity v podobných situacích již v minulosti. Loni byla například do provozu uvedena americká ponorka USS Colorado, jejíž součástí je ovladač konzole Xbox 360.

Na videu sice není vidět jestli stroj ovladačem od Xboxu řídí sám Musk, nebo některý z jeho zaměstnanců, přesto vzbudilo značný ohlas. Video bylo natočeno během testů jednoho z nejnovějších razících štítů pro výstavbu přepravních tunelů.

Elon Musk je proslulý svými neotřelými nápady, které jeho společnost vždy zviditelní. Nedávno například společnost Boring Company začala s prodejem malých plamenometů. Společnost Boring Company založil Elon Musk kvůli výstavbě dopravních tunelů, které by zkrátily vzdálenosti mezi městy.

V loňském roce Boring Company postavila menší tunel pod centrálou SpaceX v kalifornském Hawthorne. O několik měsíců později společnost získala od města povolení na rozšíření trasy o 3,4 kilometru. Nyní má Boring Company také povolení razit pod Washingtonem DC nebo Chicagem. Dále čtěte: (Vědci přišli s tvrzením, že chytré brýle mohou poškozovat mozek).

Lukáš Bauer | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Měsíc narušuje náš spánek. Vědci v nové studii potvrdili, že lunární cykly na nás opravdu mají vliv

Dům a zahrada

Staré dobré hašené vápno. Výborně ochrání stromy před mrazy

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Zavřít reklamu