Tankery KC-10 jdou do důchodu. Stroje s přezdívkou Big Sexy nahradí KC-46 Pegasus

 Letectví 
09. února 2023 07:29 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Legendární tankery mají přezdívku Big Sexy Depositphotos
Tankery amerického letectva KC-10, přezdívané také Big Sexy, slouží poctivě už dlouhých 40 let. A teď mají před sebou poslední necelé dva roky. Letectvo totiž rozhodlo, že tyto legendární stroje půjdou do důchodu v září roku 2024.

Stíhačky a bombardéry nové generace F-35 a B-21 zkrátka potřebují také tankery nové generace. Stroje KC-10 doplňují palivo už čtyřicet let a kromě toho dokáží létat i s úctyhodným množstvím nákladu. Jenomže americké letectvo už má tanker nové generace, konkrétně KC-46 Pegasus, a tak Big Sexy musí do důchodu.

A proč má vlastně tento legendární tanker takovou přezdívku? Je to kvůli jeho elegantnímu designu křídel, který je zkrátka považován za „svůdný“. A sexy jsou i schopnosti tohoto tankeru. KC-10 je dokonce o 30 let mladší než další tanker amerického letectva KC-135 a dokáže také přepravit téměř dvakrát tolik paliva. Jenomže strojů KC-135 má letectvo k dispozici mnohem víc kusů. V současné době totiž léta jen 59 strojů KC-10, zatímco tankerů KC-135 je 359 kusů. No a pak velkou roli hrají i náklady na provoz takových tankerů. Takže když KC-10 půjdou do důchodu, ušetří se spousta dolarů.

S příchodem tankerů KC-46 Pegasus, což je projekt, který měl velké zpoždění, ale naštěstí už je na světě, tak americké letectvo plánuje mít k dispozici celkem 179 kusů KC-46 Pegasus a 300 kusů  KC-135 Stratotanker.

KC-10 se ale rozhodně zapíše do historie. Je to stroj, jehož design je založený na letadle McDonnell Douglas DC-10. A ve své době porazil veškerou možnou konkurenci svojí schopností operovat na krátkých přistávacích drahách. Do služby tankery KC-10 vstoupily v roce 1982 a sloužily hned v několika konfliktech, včetně Perského zálivu, ve válce v Afghánistánu a samozřejmě i ve válce v Iráku.

Ještě před několika lety to nicméně vypadalo, že tankery KC-10 mají u letectva svoji budoucnost zajištěnou. V roce 2010 bylo všech 59 v současné době sloužících strojů modernizováno. Letadla dostala nový systém komunikace, navigace, sledování a řízení letového provozu. To jim také umožnilo létat v civilním vzdušném prostoru, protože v roce 2015 vstoupily v platnost nové standardy. A o rok později také letadla dostal novou avioniku a modernizovaný kokpit.

Původně totiž americké letectvo počítalo s tím, že s příchodem tankerů KC-46 Pegasus půjdou do důchodu stroje KC-135. Nakonec to ale dopadlo špatně právě pro Big Sexy, přestože letadlo Pegasus má pořád menší nákladní prostor, než staré KC-10. Mají nicméně řadu velkých výhod. Jsou o dost flexibilnější, mají větší schopnost obrany a posílají data z bojiště prostřednictvím systému Advanced Battle Management System.

KC-46 Pegasus je variantou Boeingu 767 a je širokotrupým, dolnokřídlým konzolovým jednoplošníkem s konvenčním ocasním prostorem s jednou ploutví a směrovkou. Má zatahovací tříkolový podvozek a hydraulický systém řízení letu. Schopnost obrany je vylepšena pomocí infračervených protiopatření a letadlo má omezené možnosti elektronického boje. Na zádi letounu se nachází výložník pro doplňování paliva fly-by-wire, doplněný o křídlové vzduchové tankovací podvěsy na každém konci křídla a má také středový brzdový systém pod zadním trupem, takže zvládne oba typy tankování během jedné mise.

Autorský článek, další zdroj: Simple Flying

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město