Izraelská laserová zbraň snadno sestřelí z nebe každý dron

Laserové zbraně jsou stále sofistikovanější
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Vojenství 
14. února 2020 11:33 / Rafael Advanced Defense Systems
  17   4
Izraelci mají novou laserovou zbraň, která by snadno zapadla do Hvězdných válek. Díky výkonnému laserovému paprsku totiž z oblohy sestřelí jakýkoli dron.

Podle dostupných informací jde o obranný systém, který je dokonce schopen sestřelit více manévrovacích cílů pomocí vysoce výkonného laserového paprsku.

Systém dosáhl 100% úspěchu ve všech testovacích scénářích, uvedl izraelský výrobce, který svoji superzbraň pojmenoval Drone Dome C-UAS nebo Counter-Unmanned Aerial System.

Systém, který je namontovaný na vozidle, zabírá cíle. V jednom testu dokonce sestřelil tři drony létající ve formaci velkou rychlostí. Do budoucna tak Drone Dome bude reagovat na hrozby, které představují nepřátelské drony na vojenských i civilních místech.

Systém drony dokáže i ovládnout

Systém nabízí pokročilá řešení pro manévrovací síly a vojenská zařízení, kritickou ochranu hranic, jakož i civilních cílů, jako jsou letiště, veřejná zařízení nebo jakákoli jiná místa, která by mohla být ohrožena rostoucí hrozbou teroristických i kriminálních dronů.

Předchozí zprávy také uvedly, že systém dokáže pomocí high-tech elektronických systémů umožnit operátorům zasahovat do signálů nepřátelských dronů a dokonce je ovládat.

Drone Dome tedy zahrnuje vyhledávací radar, detektor radiových příkazů dronů, elektrooptický senzor a systém příkazů a řízení. Letící objekty dokáže detekovat na vzdálenost 3,5 kilometrů, přičemž minimální velikost dronu, který je systém schopen zachytit, je neuvěřitelných 0,64 centimetru.

Jakmile je dron detekován, robotický systém ho už nespustí z očí, ať už dron manévruje jakýmkoli směrem. Když je laser vystřelen, roztaví plastové pouzdro dronu, zničí jeho elektroniku a pošle jej k zemi. Dále čtěte: Vojáci už brzy pomocí laseru uvidí za roh.

Mirka Malá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V Asii byl objeven vrak neznámé ponorky. Experti se domnívají, že by se mohlo jednat o plavidlo z druhé...

Dům a zahrada

Myslete na bezpečnost vašeho psa. Rozsviťte ho za podzimních procházek, možností je hned několik

Cestování

Tip na podzimní výlet. Vydejte se po stopách nejbarevnějších míst v okolí

Zavřít reklamu