Zapomeňte na hotovost: Jednoduše plaťte svým smartphonem nebo chytrými hodinkami

 Technologie 
21. února 2019 10:04 / Marek Pokorný
  0
📷
2 fotografie v galerii
Nově můžete platit mobilními telefony a hodinkami od Applu také s Twistem Shutterstock
Služba Apple Pay konečně dorazila i do Česka. I my tak můžeme platit rychle a pohodlně mobilním zařízením. Způsobem, který je podle všeho bezpečný a diskrétní. Mezi prvními spustila tuto službu již na začátku týdne Moneta Money Bank.

Aktivovat Apple Pay je snadné a uživatelé čerpají všechny výhody a odměny nabízené jejich kreditními a debetními kartami. Platit prostřednictvím Apple Pay na bezkontaktních terminálech v obchodech mohou majitelé chytrých telefonů iPhone SE, iPhone 6 a novějších či chytrých hodinek Apple Watch.

Nakupování na internetu v aplikacích a na webových stránkách, které akceptují Apple Pay, lze pomocí otisku prstu (Touch ID), nebo dvojitým stisknutím postranního tlačítka a pohledem do telefonu iPhone X pro ověření skenu obličeje (Face ID). S Apple Pay není potřeba ručně vyplňovat dlouhé platební příkazy či opakovaně zadávat doručovací a fakturační adresu.

Jestliže použijete kreditní nebo debetní kartu k placení prostřednictvím Apple Pay, její číslo není uchováno v mobilním zařízení, ani na serverech společnosti Apple. Unikátní číslo je totiž přiřazeno, zašifrováno a bezpečně uloženo v bezpečnostním prvku přímo na zařízení. Každá transakce je schválena jednorázovým bezpečnostním kódem, který je navíc unikátní a dynamický.

Platit v aplikacích či prohlížeči Safari prostřednictvím Apple Pay mohou majitelé chytrých telefonů iPhone 6 a novějších a iPhone SE, tabletů iPad Pro, iPad páté generace, iPad Air 2 a iPad mini 3 a novějších. Platit Apple Pay v prohlížeči Safari je možné na jakémkoliv počítači Mac uvedeném na trh v roce 2012 či později s operačním systémem macOS Sierra. Potvrdit platbu pak iPhonem 6 či novějším nebo chytrými hodinkami Appe Watch, případně otiskem prstu (Touch ID) na novém MacBook Pro.

Nově můžete platit mobilními telefony a hodinkami od Applu také s Twistem, českou platební aplikací. Právě díky Twistu mohou Apple Pay využívat také zákazníci bank, které Apple Pay zatím nenabízí, aniž musí měnit banku. Naučte se snadno programovat váš telefon či tablet. Jak na to, vám poradíme zde.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město