Lyžování bez obav. Nová přilba s handsfree má vysílačku a umí přivolat pomoc při nehodě
Při lyžování tak nemusíte sundávat rukavice ani přilbu, abyste zvedli a vyřídili telefonní hovor. Kromě toho můžete bez ohledu na vzdálenost nebo terénní překážky pohodlně mluvit s vaší skupinou lyžařů na svahu.
Aktivní prvek bezpečnosti pak přidává SOS funkce, která využívá otřesové čidlo v přilbě a ve spojení s mobilním telefonem zavolá v případě vážné nehody automaticky pomoc, včetně informace o přesné poloze lyžaře. Po aktivaci čidla spustí totiž aplikace, nainstalovaná ve smartphonu, odpočítávání, které je třeba zastavit pomocí stisku tlačítka na přilbě. Pokud se tak nestane, vyšle telefon SMS na všechna předem definovaná telefonní čísla. Všechny elektronické funkce přilby jsou testovány až do teploty minus 20 °C.
Když vám na svahu zazvoní telefon, zpravidla to zjistíte až ve chvíli, kdy si sundáte rukavice, rozepnete příslušnou kapsu a vyndáte smartphone. Přilba Livall RS1 má zabudované rozhraní Bluetooth (verze 4.2), stereofonní reproduktory, směrový mikrofon s funkcí eliminace okolního hluku a velká tlačítka na bocích, která umožňují přijetí hovoru, ovládání hlasitosti a využití dalších funkcí i v rukavicích.
Kromě telefonování nabízí novinka také možnost poslechu hudby. Přilba a její reproduktory umožňují stereo reprodukci i během zimních radovánek, opět s možností ovládání hlasitosti pomocí velkých tlačítek na boku přilby.
Praktická může být také funkce vysílačky, kdy můžete jednoduše mluvit s celou skupinou bez ohledu na to, jestli jsou její členové na lanovce, na svahu, ve frontě nebo lyžují na druhé straně ledovce. Stačí podržet velké tlačítko na přilbě a můžete mluvit. Je samozřejmě třeba, aby měli i ostatní členové stejně vybavenou přilbu. Přilba Livall RS1 váží, včetně vestavěné baterie, 750 gramů a na jedno nabití můžete prostřednictvím ní mluvit až 16 hodin. K dostání je zatím pouze v pepřově bílé barvě, a to za 4 490 Kč.