Jak si vedou čínské kopie bezdrátových sluchátek od Apple

 PC a Mobily 
24. února 2020 13:00 / Petr Vlach
  0
📷
4 fotografie v galerii
Čínské náhražky originály nenahradí Pixabay
Jak známo, čínské e-shopy se hemží různými kopiemi značkového zboží. Někdy je kvalita pochybná, jindy příjemně překvapí. Jak si vedou kopie bezdrátových Airpodů? Máme zajímavé informace.

Na čínských e-shopech je v současnosti možné koupit kopii sluchátek od Apple za pár set korun. Někdy narazíte i na akci zhruba za stovku. Vyplatí se něco takového koupit? Tím se budeme zabývat v následujícím textu.

Co dostanete

Z čínské produkce dostanete zařízení, které bude originální Airpody nápadně připomínat, ale při bližším ohledání přijdete na rozdíly. Sluchátka mají na sobě například párovací tlačítko. Uvnitř sluchátek se také nachází ohavně vyhlížející světýlko, které při párování sice pomůže, ale rozhodně nevypadá dobře. Dostanete i nabíjecí pouzdro, ale zázraky nečekejte. Zkušenost ukazuje, že nabíjí jen tehdy, když se mu chce. Ne, tento produkt sice vypadá na první pohled zajímavě, ale je to čistokrevná hrůza.

Co nedostanete

Určitě nedostanete sluchátka podporující kodek AAC. Nedostanete precizní produkt, který disponuje aktivním potlačením hluku okolí. Určitě nedostanete sluchátka, která slušně hrají. Bohužel, určité věci se nedají ošulit. Kvalita od Applu sice stojí kolem pěti tisíc, ale za tu cenu je bez kompromisů. Můžete sluchátka vyzkoušet. Možná poslouží dětem na hraní, ale originál rozhodně nenahradí.

Co koupit, když nechci utratit mnoho peněz

Je ovšem řada lidí, kteří chtějí slušná sluchátka a nechtějí utratit mnoho peněz. Pro takové se na trhu se sluchátky najde mnoho možností. Orientujte se podle parametrů. Hodně napoví použitý kodek. Pokud se výrobce pochlubí kodekem AAC či aptX, pak to znamená, že zvukově půjde o slušnější produkt. Ale ani přítomnost tohoto kodeku automaticky nezaručuje slušný výsledek. Mnoho sluchátek do uší sice hraje čistě, ale pokulhává zase v přednesu basů. Pokud nemáte možnost výrobek vyzkoušet, přečtěte alespoň recenze. Když bude k dispozici lepší kodek a recenzent napíše něco o slušném přednesu basů, neváhejte. Nebo si kupte nějakou zavedenou čínskou značku. V případě sluchátek se nemusíte obávat toho, co se píše v následujícím článku a budete mít solidní produkt.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu