Návod, jak lze opravit mobil poškozený vodou
Je dobré ale vědět, zda je váš telefon v reálném nebezpečí. V posledních letech mnoho výrobců telefonů učinilo svá zařízení odolnými vůči vodě. To ale ještě nezamená, že je váš mobil zcela chráněn.
Vodotěsný mobil znamená, že zařízení vydrží ve vodě po jakoukoli dobu, zatímco vodě odolný znamená, že dané zařízení může být ve vodě jen po určitou dobu a do určité hloubky. Když tedy mluvíme o hodinkách, chytrých telefonech a tabletech, jsou většinou jen odolné proti vodě.
Jak mobil zachránit?
Pokud vám tedy mobil skutečně spadne do záchodu, okamžitě jej vypněte, aby se snížilo riziko, že se poškodí některé elektronické součástky.
Poté vyjměte SIM kartu. Voda se mohla dostat k ní a není dobré riskovat, že ji poškodí a budete ji muset měnit.
Pak začněte mobil vysoušet pomocí měkkého hadříku z mikrovlákna, takový, jaký používáte třeba na brýle. Pokud můžete odstranit zadní panel telefonu, utřete jej hadříkem i uvnitř.
Následně můžete telefonu ještě drobně pomoci tím, že jej necháte doschnout například na okenním parapetu, kde se o zbytky vody v něm postarají sluneční paprsky. Než se mobil znovu pokusíte zapnout, ještě jej utřete nějakým savým hadříkem.
K vysoušení lze použít i silikagel, který má podle dostupných pokusů velké procento úspěšnosti. Stačí do něj telefon prostě přes noc položit, pokud jej ovšem máte doma zrovna po ruce.
Pokud se ale přeci jen nechcete vzdát sušení mobilu pomocí rýže, což je velmi rozšířený způsob, můžete to zkusit. Podle nedávného pokusu jednoho prodejce mobilních telefonů se šest z devíti mobilů vysušených rýží v pořádku zapnulo a další dva alespoň fungovaly v takovém rozsahu, že se z nich dala přetáhnout data do nového zařízení. Dále čtěte: Firma Apple chtěla, aby její iPhony měly šifrování typu end-to-end. Pak zasáhla FBI.