Nabíjení mobilních telefonů v řádu vteřin

 PC a Mobily 
25. července 2017 13:40 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Nabíjení mobilu přes noc se stane již brzy minulostí Internet
Není žádným překvapením, že dobíjení všech typů mobilních telefonů, je nanejvýš otravná věc. Speciálně u chytrých telefonů je výdrž baterie kvůli jejich výbavě velmi nízká.

Každý již určitě zažil zákon schválnosti v praxi. Je téměř jisté, že když se vám mobil někdy „odporoučí“, bude to zcela rozhodně v místech, kde jej zrovna kriticky potřebujete a nemůžete ho hned dobít.

Naštěstí však vědci odhalili novou technologii, díky které nebude dobíjení jakéhokoliv gadgetu nijak tragicky dlouhým. Konkrétně badatelé na Drexel University navrhli baterii a její elektrodu tak, že bude schopna se nabít (patrně pro zcela libovolné zařízení) a to v řádu vteřin.

Výzkum je publikován v časopise Nature Energy a mluví se tam o novém prototypu baterie z vysoce vodivého materiálu označeného jako „MXene“, díky kterému bude možné dnešním běžným bateriím dát stejnou rychlost jako super-kondenzátorům, které dnes najdete namátkou v blescích u fotoaparátů.

Podle studie byli vědci schopni nabít baterie s elektrodami z MXene v řádu desítek milisekund, což by mohlo odhalovat potenciální kurz pro celou akumulátorovou branži již pěkných pár desítek let přešlapujících na místě.

Vědci tvrdí, že to opravdu vypadá, že v nedaleké budoucnosti bude možné dobít i věci, které jsou dnes neuvěřitelně náročné na čas. Speciálně se tím jistě myslí celo-elektrická auta, ale své zákazníky by si dotyčná technologie zcela rozhodně našla i mezi tvůrci jakékoliv mobilní techniky – notebooky, domácí smart-gadgety, e-readery a tablety by se mohli dobíjet opravdu ihned a ne až po hodinách.

Takovýchto technologií a objevů již ale bylo během let více a na trhu stále nejsou (namátkou LiIon akumulátory s neomezeným počtem cyklů díky speciální nano-tech elektrodě apod.). Jako vždy až čas ukáže, zda to byl jen další falešný poplach.

Víc už toho není

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Nejlepší ekologické triky v kuchyni zvládaly naše babičky, dnes je používají i mladí kuchaři. Udělejte...

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít