Svět bez počítačů se blíží!

 PC a Mobily 
09. května 2015 03:00 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
A zase budem o krok dál archiv
Není to tak dávno, kdy skoro žádné počítače v domácnosti nebyly. Ještě v osmdesátých letech minulého století vlastnilo nějaký osobní počítač jen pár nadšenců. Teď se zdá, že klasické stolní počítače, ale i notebooky postupně z našich domácností zmizí a odeberou se do křemíkového nebe.

Ne, nejedná se o globální návrat k přírodě. Lidstvo nedostane rozum a nezbaví se rázně moderních technologií, sociálních sítí a dalších vymožeností, které mnohé dávají a také mnohé berou. Jen dojde brzy k logickému kroku, kdy namísto velkých počítačů, stále ještě těžkých a neforemných notebooků nebo i rozměrných placek tabletů nastoupí mobilní telefon.

Dnešní hardware mobilů je už tak výkonný, že zvládá bez problémů to, co většině uživatelů stačí. Totiž psát texty, odesílat emaily, surfovat po internetu, otevírat "excelovské" soubory, prohlížet obrázky, poslouchat hudbu a sledovat videa. Většina lidí víc nechce.Vstříc proto vycházejí i výrobci zařízení. Světoznámý Microsoft například chystá pro nové mobilní Windows s číslovkou deset nový koncept pracovního prostředí s názvem Continuum, který se bude umět přizpůsobit velikosti použité obrazovky.

Celý vtip je v tom, že vy budete pracovat se stále stejným programem, který se bude schopen přizpůsobit tomu, jestli držíte v ruce telefon, nebo jestli jste právě přišli domů a telefon připojili k monitoru a spárovali ho s bezdrátovou klávesnicí a myší. Postačí vám jediné zařízení, které budete mít stále v kapse, slibuje výrobce.

Koncept vypadá opravdu slibně a výsledky poznáme už na podzim letošního roku, kdy se nový systém dostane k uživatelům.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum