Takhle to vypadá, když se zhmotní sen. Singer představil fascinující Porsche 911 s motorem Williams

Singer představil výsledek své spolupráce s Williamsem
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Auto-Moto 
17. listopadu 2017 11:34 / Singer
  7   0
O spolupráci Williamsu a společnosti Singer se mluvilo už delší dobu. Teď byl představen hotový vůz a je přesně tak úchvatný, jak jsme očekávali.

Na každému jméno Singer něco řekne, takže pro připomenutí... Jde o americkou společnost, která se baví tím, že staví neuvěřitelně rychlá a moderní technikou vybavená auta, ovšem s vizáží veteránů. Výsledkem jsou vskutku nádherné a nesmírně drahé stroje. Ten dost možná nejhezčí byl ale představen teprve nedávno. 

Opět, jako v mnoha jiných případech, posloužilo coby základ Porsche 911 (964). Singer znovu přidal velmi decentní úpravy karoserie tak, aby auto pořád vypadalo pokud možno jako originál, přepracoval interiér a nasadil úplně nový motor. Právě motor je věc, která budí největší pozornost. Podrobněji jsme o něm psali zde

Pohonnou jednotku totiž vyvíjela společnost Williams. Ano, je to ten Williams, který závodí v seriálu F1. Navíc jde o šestiválec plněný atmosféricky a zcela netypicky pro současnou dobu je dokonce chlazený vzduchem. Objem válců je čtyři litry, nejvyšší výkon 500 koní a omezovač otáček vás utne až na devíti tisících. To vše při hmotnosti 990 kg. 

Singer vyrobí pouze 76 exemplářů, jejich cena zatím oznámena nebyla. Méně než deset milionů korun to ale skoro jistě nebude. Přesto nám něco říká, že v době, kdy čtete tento článek, už většina připravené série stejně bude znát svého majitele. 

Tomáš Novotný | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

V hlubinách měsíce Europa to žije. Vědci přichází s dechberoucími poznatky

Dům a zahrada

Chemická kotva najde široké uplatnění i v běžném bytě. Unese víc než hmoždinka

Cestování

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s nádherně čistou vodou

Zavřít reklamu