Tip na opravu sportovního náramku

 PC a Mobily 
25. července 2019 08:44 / Petr Vlach
  0
📷
4 fotografie v galerii
Moderní hodinky jsou plné elektroniky a velmi citlivé na vniknutí vody Pixabay
Sportovní náramek a chytré hodinky patří k moderním trendům doby. Nejenže ukazují čas, ale měří naše sportovní aktivity a poskytují další informace. Některé se pyšní dokonce možností plavání či potápění. Dá se na tyto informace spolehnout? Máme zajímavé informace.

Někteří výrobci slibují jen odolnost proti stříkající vodě, jiní povolují s náramkem plavat a další jsou určené dokonce pro potápění. Přesto mnoho uživatelů různých značek reportuje poškození vlivem vniklé vody.

Do vody jen v záruce

Pokud si koupíte náramek či hodinky, které slibují možnost plavání, doporučujeme tuto aktivitu využívat jen po dobu záruky. Když vám totiž náramek přestane fungovat, jednoduše jej vyměníte díky reklamaci. A jestliže nebudou hodinky mechanicky poškozeny, výrobce musí záruku uznat. To je dobrá část zprávy.

Každé vodotěsné hodinky mají slabé místo

Špatnou zprávou je, že každé vodotěsné hodinky mají své slabé místo. Někde přece musí být onen montážní otvor, kterým se všechna elektronika dostala dovnitř. Různí výrobci používají různé způsoby utěsnění, ale velmi časté je slepení provedené lepidlem, které zůstává mírně elastické. To dává výrobci možnost dostat se dovnitř a opravit přístroj. Bohužel vlivem času se kvalita tohoto spoje mění a lepidlo ztrácí na objemu. Může se stát, že se v některém místě objeví malá mezírka, která dovolí vodě se dostat dovnitř. Zkáza drahé nositelné elektroniky začíná.

Nemusí být všechno ztraceno

Manuálně zruční lidé si ovšem mohou svůj náramek zachránit sami. Stačí si najít video, kde se daný typ hodinek rozebírá a přístroj otevřít. Někdy stačí nechat jen přístroj vyschnout. Lepší ale je využít sprej na elektroniku. Jde o sprej, který se hodí na čištění elektroniky, kontaktů a dalších součástek. Jednak působí svým tlakem, ale látka, která je aplikována, je na bázi nanotechnologie. S sebou vezme nečistoty i vodu. Zprůchodní kontakty a chrání elektroniku před oxidací. Zakoupíte ve specializovaných obchodech s elektrotechnickými součástkami i u renomovaných prodejců elektroniky. Mnoho lidí právě tímto způsobem zachránilo své sportovní testery a náramky, ale také mobily.

Složení výrobku dohromady

Pokud se vše rozběhne a máme otestováno, že náramek dobře funguje, zbývá ještě opětovná montáž. Je potřeba si sehnat vhodné lepidlo, které by splnilo svou funkci a nebylo agresivní vůči elektronice uvnitř. Hodit by se mohla v některých případech i tavná pistole. Použít se dá i Herkules či podobná lepidla. Pozor na lepidla vteřinová. Už nikdy byste spoj nemuseli rozebrat. Více o lepidlech si přečtěte třeba zde. Konečně je dobré počítat s tím, že také už nikdy se svým náramkem do vody nepůjdete, ale to je vám patrně jasné, neboť do něho voda vnikla ještě před opravou.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve