Oblíbená aplikace Letgo v tichosti skončila. Inzerenti i kupující jsou zaskočeni
Aplikaci přitom u nás používalo přes milion Čechů pro rychlý prodej předmětů z druhé ruky. V krátké době přestala fungovat podruhé, nyní však vše nasvědčuje tomu, že už definitivně. I webové stránky zobrazují chybové hlášky. Tím, že vše přišlo nečekaně rychle, někteří uživatelé ani nestihli dokončit domluvené obchody.
Obliba služby Letgo od roku 2017, kdy vtrhla na český inzertní trh, rostla nejen díky masivní reklamní kampani. Po úspěchu v roce 2018 se mraky začaly stahovat letos na jaře. V březnu Letgo přestalo přijímat nové inzeráty a avizovala, že v dubnu bude služba vypnuta. Zcela v tichosti se však k překvapení všech vrátilo do starých kolejí. A další čtvrt rok služba znovu fungovala bez vážnějších obtíží.
Ještě rychlejší konec než bylo avizováno
To, že se něco děje, začalo být jasné na přelomu června a července. Inzerenti byli znovu obeznámeni s tím, že nové nabídky už nelze přidávat, a že na konci měsíce července dojde k ukončení provozu. Jak se ukázalo, vše skončilo ještě dříve a služba je definitivně vypnuta. Tentokrát však firma žádné oficiální prohlášení neposkytla.
Jestliže máte Letgo stažené v telefonu z dřívějška, po otevření vás jen tato aplikace vyzve k aktualizaci. V obchodě, kam budete přesměrováni, však zjistíte, že aplikace již není dostupná.
Inzerenti a kupující se snaží o náhradní spojení
Protože se odchod služby uskutečnil tak potichu, jak již bylo zmíněno, nestihli někteří uživatelé dokončit své odkládané nákupy či prodeje. Na facebookovém profilu aplikace se tak začínají objevovat příspěvky od lidí, kteří hledají prodejce, jejichž zboží je dříve zaujalo.
Americká verze aplikace Letgo funguje dále beze změny. Jde o původem americkou společnost založenou v roce 2015. Podle odhadů měla v roce 2018 hodnotu 1,5 miliardy dolarů.
Akcionáři se prý chtějí orientovat na rozvojové země
Webový portál Czechcrunch upozornil na to, že podobně jako v Česku přestalo Letgo fungovat ovšem také na Slovensku, v Chorvatsku a Slovinsku. Podle dostupných informací o tom rozhodli akcionáři, kteří se chtějí více soustředit na rozvojové země. Čtěte také: Emotikonů jsou stovky. Teď přibyly i typicky české, třeba s Jágrem nebo Babišem.