Space Adventures začne prodávat lety do vesmíru. Létat se začne příští rok

 Letectví 
01. března 2020 17:12 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Létat do vesmíru se začne příští rok Space X
Společnost SpaceX a její dceřiná firma Space Adventures oznámily, že v příštím roce začnou létat s turisty vysoko na orbitu Země v kapsli pojmenované Crew Dragon.

Vesmírná dobrodružství, která započala v roce 1998, už poslala do vesmíru sedm turistů, kteří letěli na Mezinárodní kosmickou stanici ISS na palubě ruských raket Sojuz.

Tentokrát ale turisté na ISS nepoletí, a místo toho zažijí misi kolem Země. SpaceXtvrdí, že v jednom letu budou čtyři cestující, kteří se během mise dostanou do výšky dva až třikrát vyšší, než ve které je ISS. Startovat se bude ze základny Cape Canaveral Space Force na Floridě.

Kapsle pro všechny

Společnost SpaceX vyvíjí svou kapsli Crew Dragon pro misi Commercial Crew vedenou  NASA, jejímž cílem je doprava astronautů NASA na palubu ISS. Společnost uvedla, že během května nebo června tohoto roku provede první start této novátorské kapsle, která na Mezinárodní kosmickou stanici dopraví astronauty NASA Boba Behnkena a Douga Hurleye. 

Zdá se, že SpaceX tak bude první, kdo tento úkol NASA splní. Ve hře je sice ještě kosmická loď společnosti Boeing Starliner, její vývoj má ale technické problémy a do vesmíru se zřejmě v brzké době nepodívá.

Kapsle Crew Dragon bude zjevně fungovat na mnoha frontách. Bude létat s astronauty, ale do vesmíru bude vozit i turisty.

Dosud ale není jasné, kolik vesmírní turisté za svou letenku zaplatí. Zájem ale bude určitě obrovský. Několik dní poté, co Space X informaci o turistických letech zveřejnila, přestal web společnosti fungovat. Údajně pro velký zájem veřejnosti. Dále čtěte: Airbus chystá revoluci v komerčním létání.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Milovaný i zavrhovaný princ Harry. Královna Alžběta ho zbožňovala až do konce, říká královský historik

Styl

Byl to jen mýtus. Velké snídaně jsou sice důležité, ale s hubnutím nepomohou, potvrdila nová studie

Dům a zahrada

Spravný podzimní řez pivoněk zajistí jejich vitalitu a bohaté kvetení pro příští rok. Pozor však na...