Český zbrojařský holding předvedl na veletrhu obranných technologií v Paříži unikátní raketomet

 Technologie 
19. června 2018 10:13 / Lukáš Bauer
  13
📷
5 fotografií v galerii
Samohybný raketomet BM-21 MT 4x4 od české zbrojařské společnosti Tatra Trucks
V uplynulém týdnu se konal v Paříži přestižní mezinárodní veletrh obranných technologií Eurosatory 2018, na kterém každoročně vystavuje své produkty více než sedm stovek výrobců z šedesáti zemí světa. Mezi vystavujícími nechyběl ani český zbrojařský holding Czechoslovak Group a výrobce vojenských a nákladních automobilů Tatra Trucks.

K vidění byl například uniktání samohybný raketomet, nebo obrněné taktické vozidlo. Český zbrojařský holding Czechoslovak Group se společně s výrobcem armádních i civilních transportérů Tatra Trucks již tradičně zúčastnili prestižní výstavy Eurosatory 2018, kde stovky výrobců z celého světa vystavují své produkty.

V českém stánku byl k vidění například unikátní samohybný raketomet BM-21 MT 4x4 a také obrněné vozidlo Patriot 4x4 Tactical APC. Obě vozidla využívají unikátní podvozky TATRA s centrální nosnou rourou a výkyvnými polonápravami. Na tatrovácké vozy se přišel podívat i Jean-Pierre Strager, jehož firma byla v 70. a 80. letech výhradním prodejcem vozů Tatra ve Francii. Tento muž se významně podílel na vstupu kopřivnické Tatry do slavné rallye Paříž-Dakar.

Ve světové premiéře pak společnost Czechoslovak Group odhalila nový bezpilotní prostředek nazvaný ROC. Jedná se o autonomní dálkově řízený dron v podobě quadrokoptéry určený především pro službu u armádních složek, policie, ale i záchranářů. Na stánku byly hned dva kusy dronu ROC, jeden v provedení s přenosnou základnou, druhý byl napojen na obrněné vozidlo Patriot a demonstroval tak možné použití u mobilních prostředků.

Slovenské společnosti z holdingu zase odborníkům i veřejnosti předvedly širokou škálu munice a moderních ručních zbraní včetně pistolí ZVS P20 a P21. ELDIS a CS SOFT pak prezentovaly své produkty v oblasti radarové techniky a systémů pro řízení letového provozu.

Zbrojní veletrh Eurosatory se řadí svým významem i rozsahem k největším na světě a je určen především pro odbornou veřejnost. Na Eurosatory už tradičně vystavují renomované společnosti zabývající se vývojem a výrobou obranných technologií z nejvyspělejších zemí, jako jsou USA, Velká Británie, Německo, Francie, Izrael, Rusko, Čína a další. Dále čtěte: (Vlak Slovenská strela byl chloubou ČSD. Tatra chystá jeho nákladnou kompletní renovaci).

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Hvězda Modré laguny odhalila, že byla sexuálně napadena hollywoodským manažerem. Přes třicet let se o tom...

Styl

Středomořská strava prokazatelně snižuje riziko vzniku mnoha závažných onemocnění

Dům a zahrada

11 tipů, jak vybrat nejlepší sekačku na trávu