Největší tajemství druhé světové války nebylo dodnes spolehlivě objasněno

 Vojenství 
30. dubna 2015 03:00 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Dne 20. dubna 1945 oslavil Hitler 56. narozeniny, o deset dní později, 30. dubna 1945 spáchal sebevraždu Shutterstock
Deset dní po svých narozeninách, 30. dubna 1945 zemřel Adolf Hitler, muž který rozpoutal druhou světovou válku a přinesl smrt milionům lidí.

O konci Adolfa Hitlera nemají historikové úplně jasno do dnešních dnů. Někteří se přiklání k sebevraždě, jiní jsou přesvědčeni, že se nacistickému vůdci podařilo z obklíčeného Berlína uprchnout a dožil v Jižní Americe. Ostatně tam také zmizelo i několik dalších prominentních nacistických zločinců. Dva britští novináři tvrdí, že Hitler se svojí manželkou prchnul speciálním tunelem až do berlínského metra, pak soukromým letadlem odletěl do Barcelony a odkud putoval do Patagonie.

Většina historiků ovšem verzi o Hitlerově útěku s úsměvem odmítá. Považují to za senzacechtivou zprávu a za čirý nesmysl. Z obklíčeného Berlína se vůdci útěk nemohl v žádném případě podařit. Podle svědků, kteří byli s Hitlerem v osudný den v bunkru, spáchala Eva Braunová se svým manželem sebevraždu požitím jedu. Sám vůdce si svoji smrt pojistil hned na dvakrát, rozkousnutím ampulky kyanidu při současném stisknutí spouště pistole. Po sebevraždě pak stráž složená z vybraných příslušníků SS obě těla vynesla před bunkr, kde je polila benzínem a zapálila.

Ovšem ani dnešní moderní poznatky nepřinesly nad smrtí Hitlera zcela jasno. Část jeho lebeční kosti má být uložena v archivech v Moskvě. Poslední výzkumy této lebeční kosti prý ale odhalily, že patřila ženě mezi 20 a 40 lety. Sedmdesát let po válce se tedy nad koncem nacistického vůdce stále vznáší otazník a pro mnoho historiků je velkou záhadou.

Víc už toho není

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Stylová města Itálie, která stojí za návštěvu

Dům a zahrada

Jak efektivně odstranit starý nátěr ze dřeva a co k tomu použít