Rána pro Apple: Hackeři prolomili zabezpečení snímače prstů nového iPhonu. Pokud po vás ale nejde James Bond, nepodléhejte panice.

 PC a Mobily 
26. září 2013 08:10 / redakce
  0
📷
2 fotografie v galerii
Nový iPhone 5S Foto: apple.com
Skupině německých hackerů se údajně podařilo prolomit zabezpečení snímače otisku prstů u mobilních telefonů iPhone. Stalo se tak dva dny poté, co Apple začal prodávat modely s novou technologií, která má podle jeho slov lépe ochránit přístroje před zločinci a šmíráky, kteří se budou chtít do přístrojů dostat.

Dva významní odborníci na bezpečnost iPhonů tvrdí, že německé skupině známé jako Chaos Computing Club (CCC) se podle všeho podařilo zabezpečení prolomit.

CCC patří mezi největší a nejrespektovanější skupinu hackerů na světě. Firma na svých internetových stránkách zveřejnila video, které ukazuje, jak se někdo snaží dostat do iPhonu 5S pomocí falešného otisku prstu. Skupina ho získala tak, že si otisk vyfotografovala a vytiskla na folii. Ke svému článku rovněž přidala návod, jak otisk prstu získat!

"Otisk prstu by se neměl používat pro zabezpečení čehokoliv. Necháváte ho všude a je velmi jednoduché si vyrobit falešný," uvedl v článku jeden z hackerů. Podle CCC podobný postup lze použít k prolomení většiny snímačů otisků prstů na trhu.

Dotykový senzor na novém modelu iPhonu 5S slouží k odemknutí přístroje a nakupování v internetovém obchodě iTunes. Uživateli stačí jednoduše přiložit svůj prst na hlavní tlačítko telefonu.

A co se tedy vlastně děje? Jsou na místě obavy uživatelů iPhonů? Hackeři neprolomili touch ID, ale jenom udělali celkem složitým způsobem kopii otisku, a to už aby byl člověk agent 007, abys ho získal. Takže zatím asi žádnou paniku...
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum