Rána pro Apple: Hackeři prolomili zabezpečení snímače prstů nového iPhonu. Pokud po vás ale nejde James Bond, nepodléhejte panice.

Nový iPhone 5S
📷
Další 1 fotografie v galerii
 PC a Mobily 
26. září 2013 08:10 / Foto: apple.com
  0   0
Skupině německých hackerů se údajně podařilo prolomit zabezpečení snímače otisku prstů u mobilních telefonů iPhone. Stalo se tak dva dny poté, co Apple začal prodávat modely s novou technologií, která má podle jeho slov lépe ochránit přístroje před zločinci a šmíráky, kteří se budou chtít do přístrojů dostat.

Dva významní odborníci na bezpečnost iPhonů tvrdí, že německé skupině známé jako Chaos Computing Club (CCC) se podle všeho podařilo zabezpečení prolomit.

CCC patří mezi největší a nejrespektovanější skupinu hackerů na světě. Firma na svých internetových stránkách zveřejnila video, které ukazuje, jak se někdo snaží dostat do iPhonu 5S pomocí falešného otisku prstu. Skupina ho získala tak, že si otisk vyfotografovala a vytiskla na folii. Ke svému článku rovněž přidala návod, jak otisk prstu získat!

"Otisk prstu by se neměl používat pro zabezpečení čehokoliv. Necháváte ho všude a je velmi jednoduché si vyrobit falešný," uvedl v článku jeden z hackerů. Podle CCC podobný postup lze použít k prolomení většiny snímačů otisků prstů na trhu.

Dotykový senzor na novém modelu iPhonu 5S slouží k odemknutí přístroje a nakupování v internetovém obchodě iTunes. Uživateli stačí jednoduše přiložit svůj prst na hlavní tlačítko telefonu.

A co se tedy vlastně děje? Jsou na místě obavy uživatelů iPhonů? Hackeři neprolomili touch ID, ale jenom udělali celkem složitým způsobem kopii otisku, a to už aby byl člověk agent 007, abys ho získal. Takže zatím asi žádnou paniku...
◼ redakce
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Věda & Vesmír

Placebo efekt je úžasná iluze a zároveň jedna z největších záhad vědy

Dům a zahrada

Jak vybrat ideální pelíšek pro vašeho psa. Důležitá je nejen velikost a materiál, ale i barva

Cestování

Nejlepší čas pro milovníky nádherné a čisté přírody přichází právě teď. Nepromeškejte ho

Zavřít reklamu